İndoneziyada helikopter qəzası: Səkkiz ölü -
İndoneziyanın Qərbi Kalimantan əyalətinin Sekadau bölgəsində radarlardan itən "Airbus H130" helikopteri qəzaya uğrayıb və göyərtədə olanların heç biri sağ qalmayıb.
Bu barədə məlumatı "Reuters" agentliyi yayıb.
İndoneziya Milli Axtarış və Xilasetmə Agentliyinin rəhbəri Məhəmməd Syafinin sözlərinə görə, vertolyotun qəzaya uğradığı yer sərt qayalıq relyefə malik sıx meşəlik ərazidir. O əlavə edib ki, helikopterin göyərtəsində altı sərnişin və iki heyət üzvü olub.
Qeyd edək ki, yerli "Matthew Air Nusantara" aviaşirkətinə məxsus olan helikopter aprelin 16-da günorta saatlarında bölgə daxilindəki yaşayış məntəqələri arasında uçuş həyata keçirirdi. Havaya qalxdıqdan bir müddət sonra onunla əlaqə kəsilib. İndoneziya rəsmiləri ehtimal edilən itkin düşmə zonasına 20-yə yaxın xilasedici yönləndirib. Əməliyyata ölkənin hərbi hava qüvvələri də cəlb edilib./oxu.az

The "Airbus H130" helicopter that disappeared from radars in the Sekadau region of Indonesia's West Kalimantan province has crashed, and none of those on board survived.
This information was reported by the "Reuters" agency.
According to Muhammad Syafie, head of the Indonesian National Search and Rescue Agency, the location where the helicopter crashed is a densely forested area with rugged rocky terrain. He added that there were six passengers and two crew members on board the helicopter.
It should be noted that the helicopter, belonging to the local "Matthew Air Nusantara" airline, was making a flight between settlements within the region on the afternoon of April 16. Contact with it was lost shortly after takeoff. Indonesian officials have dispatched nearly 20 rescuers to the suspected crash site. The country's military air forces have also been involved in the operation./oxu.az