İlham Əliyev və Şahbaz Şərif Ramazan bayramı münasibətilə
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərif arasında martın 20-də telefon danışığı olub.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Prezidentin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Prezident İlham Əliyev və Baş nazir Məhəmməd Şahbaz Şərif bir-birini müqəddəs Ramazan bayramı münasibətilə təbrik edib, xalqlarmıza firavanlıq və yeni-yeni uğurlar arzulayıblar.
Azərbaycan Prezidenti və Pakistanın Baş naziri ölkələrimiz arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin inkişafından məmnunluqlarını ifadə edib, əməkdaşlığın perspektivləri və gələcək təmaslara dair fikir mübadiləsi aparıblar.
Telefon danışığı əsnasında Yaxın Şərqdəki mövcud vəziyyətə toxunulub, gərginliyin siyasi yollarla tezliklə həllinin vacibliyi vurğulanıb.

Телефонный разговор состоялся 20 марта между Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и Премьер-министром Исламской Республики Пакистан Мухаммедом Шахбазом Шарифом.
Medianews.az сообщает, что об этом информировала Служба по связям с общественностью Президента.
Президент Ильхам Алиев и Премьер-министр Мухаммед Шахбаз Шариф поздравили друг друга с наступающим священным праздником Рамазан, пожелали народам процветания и новых успехов.
Президент Азербайджана и Премьер-министр Пакистана выразили удовлетворение развитием дружественных и братских отношений между нашими странами, обменялись мнениями о перспективах сотрудничества и будущих контактах.
В ходе телефонного разговора было затронуто текущее положение на Ближнем Востоке, подчеркнута важность скорейшего разрешения напряжённости политическими методами.