İlham Əliyev və Şahbaz Şərif Ramazan bayramı münasibətilə
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərif arasında martın 20-də telefon danışığı olub.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Prezidentin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Prezident İlham Əliyev və Baş nazir Məhəmməd Şahbaz Şərif bir-birini müqəddəs Ramazan bayramı münasibətilə təbrik edib, xalqlarmıza firavanlıq və yeni-yeni uğurlar arzulayıblar.
Azərbaycan Prezidenti və Pakistanın Baş naziri ölkələrimiz arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin inkişafından məmnunluqlarını ifadə edib, əməkdaşlığın perspektivləri və gələcək təmaslara dair fikir mübadiləsi aparıblar.
Telefon danışığı əsnasında Yaxın Şərqdəki mövcud vəziyyətə toxunulub, gərginliyin siyasi yollarla tezliklə həllinin vacibliyi vurğulanıb.

Ilham Aliyev and Shahbaz Sharif on the occasion of Ramadan Bayram congratulating each other
A telephone conversation took place on March 20 between Azerbaijani President Ilham Aliyev and Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan Muhammad Shehbaz Sharif.
Medianews.az reports that this was stated by the Presidential Press Service.
President Ilham Aliyev and Prime Minister Muhammad Shehbaz Sharif congratulated each other on the occasion of the holy Ramadan holiday, wishing prosperity and new successes to our peoples.
The President of Azerbaijan and the Prime Minister of Pakistan expressed their satisfaction with the development of friendly and brotherly relations between our countries, exchanged views on the prospects of cooperation and future contacts.
During the telephone conversation, the current situation in the Middle East was touched upon, and the importance of resolving the tension soon by political means was emphasized.