İlber Ortaylı 5 gündür reanimasiyadadır –
Türkiyəli tarixçi və yazıçı, professor İlber Ortaylı səhhətində yaranan problemlə əlaqədar bir neçə gündür reanimasiya şöbəsində müalicə alır.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə ailəsinin sosial şəbəkədə məlumat yayıb.
Bildirilib ki, 78 yaşlı alim artıq 5 gündür reanimasiyada müalicə olunur və vəziyyəti stabildir. Qeyd olunub ki, İlber Ortaylı təcrübəli həkimlərdən ibarət komanda tərəfindən diqqətlə nəzarətdə saxlanılır.
Açıqlamada həmçinin onun tezliklə sağalması üçün edilən dualara və xoş arzulara görə təşəkkür ifadə olunub.
Qeyd edək ki, İlber Ortaylı tarix sahəsindəki fəaliyyəti ilə yanaşı, geniş oxucu kütləsi qazanan kitabların müəllifidir. Onun məşhur əsərləri arasında İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı”, “Osmanlı’yı Yeniden Keşfetmek”, “Tarihin İzinde” və “Bir Ömür Nasıl Yaşanır” kitabları yer alır.

İlber Ortaylı has been in intensive care for 5 days –
Turkish historian and writer, Professor İlber Ortaylı, has been receiving treatment in the intensive care unit for several days due to health problems.
Medianews.az reports that the family has shared information about this on social media.
It was stated that the 78-year-old scholar has been treated in intensive care for 5 days and his condition is stable. It was noted that İlber Ortaylı is being carefully monitored by a team of experienced doctors.
The statement also expressed gratitude for the prayers and good wishes for his speedy recovery.
It should be noted that alongside his work in the field of history, İlber Ortaylı is the author of books that have gained a wide readership. Among his famous works are the books “The Longest Century of the Empire,” “Rediscovering the Ottoman Empire,” “In the Footsteps of History,” and “How to Live a Life.”