İran 2026-cı ildə keçiriləcək Futbol üzrə Dünya Çempionatında iştirak edəcək.
Qeyd edək ki, bir müddət əvvəl idman naziri Əhməd Donyamali İranın 2026-cı ildə keçiriləcək Futbol üzrə Dünya Çempionatında iştirak etməyəcəyini bildirib. Əhməd Donyamali deyib ki, milli komandanın yarışda iştirak etməsi üçün təhlükəsizlik şəraiti uyğun deyil.
ABŞ Prezidenti Donald Tramp isə İran yığmasının dünya çempionatında iştirakının onların həyatı və təhlükəsizliyi baxımından uyğun olduğuna inanmadığını bəyan edib.
Qeyd edək ki, Futbol üzrə Dünya Çempionatı 2026-cı ilin yayında ABŞ, Kanada və Meksikada keçiriləcək. İran G qrupunda Belçika, Misir və Yeni Zelandiyaya qarşı mübarizə aparacaq./APA

Иран примет участие в Чемпионате мира по футболу 2026 года.
Отметим, что некоторое время назад министр спорта Ахмад Донямали заявил, что Иран не будет участвовать в Чемпионате мира по футболу 2026 года. Ахмад Донямали сказал, что для участия национальной команды в турнире нет подходящих условий в плане безопасности.
Президент США Дональд Трамп также заявил, что не считает участие иранской сборной в чемпионате мира приемлемым с точки зрения их жизни и безопасности.
Отметим, что Чемпионат мира по футболу пройдет летом 2026 года в США, Канаде и Мексике. Иран будет бороться в группе G с Бельгией, Египтом и Новой Зеландией./APA