Hindistanda anbar çöküb -
Hindistanın Qərbi Benqal əyalətinin paytaxtı Kalkuttada anbarın çökməsi nəticəsində ən azı 10 nəfər həlak olub.
Medianews.az xəbər verir ki, təcili yardım xidmətləri uçmuş anbarın dağıntılarını araşdıraraq axtarış əməliyyatına başlayıb. Xilasedicilər dağıntılar altında qalan insanları axtarmaq üçün hərbi yerüstü radar sistemlərindən istifadə edirlər. Onların köməyi ilə dağıntılar altında 20 işçini sağ tapa biliblər. Bəzilərinin vəziyyəti ağırdır.
İlkin məlumatlara görə, hadisə anbar tikintisi zamanı təhlükəsizlik qaydalarına əməl edilməməsi səbəbindən baş verib. Polis binanın sahibini həbs edib və uçma ilə bağlı cinayət işi açılıb.//Unikal

At least 10 people have died as a result of a warehouse collapse in Kolkata, the capital of West Bengal state in India.
Medianews.az reports that emergency services have started a search operation by investigating the rubble of the collapsed warehouse. Rescuers are using military ground radar systems to search for people trapped under the debris. With their help, 20 workers trapped under the rubble have been found alive. Some of them are in serious condition.
According to preliminary information, the incident occurred due to non-compliance with safety rules during the warehouse construction. The police have arrested the building owner, and a criminal case has been opened regarding the collapse.//Unikal