Gürcü "Çelsi"nin tarixində
PSJ-nin vingeri Xviça Kvaratsxeliya "Çelsi" ilə Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsinin cavab oyununda (3:0) 6-cı dəqiqədə qol vuraraq London klubunun tarixinə düşüb.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, gürcü ulduzun 5 dəqiqə 41-ci saniyədə vurduğu qol "zadəganlar"ın ÇL-in pley-off oyunlarında qapısında gördüyü ən erkən top olub. Bu barədə "Squawka" məlumat yayıb.
Qeyd edək ki, Kvaratsxeliya 2025-ci ilin yanvarında PSJ-yə transfer olunub. 25 yaşlı futbolçu cari mövsümdə bütün turnirlərdə 36 oyuna çıxaraq 12 qol vurub və 7 məhsuldar ötürmə edib. "Transfermarkt" portalının məlumatına əsasən, futbolçunun təxmini bazar dəyəri 90 milyon avrodur.

In the history of Georgian "Chelsea"
PSG winger Khvicha Kvaratskhelia entered the history of the London club by scoring a goal in the 6th minute in the second leg of the Champions League round of 16 against "Chelsea" (3:0).
Medianews.az, citing Publika.az, reports that the goal scored by the Georgian star at 5 minutes and 41 seconds was the earliest goal conceded by the "Blues" in Champions League playoff matches. This information was published by "Squawka".
It should be noted that Kvaratskhelia transferred to PSG in January 2025. The 25-year-old footballer has played 36 games in all competitions this season, scoring 12 goals and providing 7 assists. According to the Transfermarkt portal, the player's estimated market value is 90 million euros.