Gömrükçülər buraxıldı -
İyunun 11-də Baş Prokurorluğun İstintaq İdarəsinin Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsində keçirdiyi əməliyyatla bağlı yeni detallar məlum olub.
Medianews.az xəbər verir ki, əməliyyat zamanı saxlanılan 4 gömrük əməkdaşından 3-ü sonradan sərbəst buraxılıb.
Məlumata əsasən, saxlanılan şəxslərdən biri - Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsinin növbə rəisi müavini İsmayıl Əliyev barəsində isə Binəqədi Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd edək ki, iyunun 11-də Baş Prokurorluğun İstintaq İdarəsinin Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsində əməliyyat keçirdiyi, əməliyyat zamanı 4 əməkdaşın saxlanıldığı barədə məlumat yayılmışdı. Həmin şəxslərdən ikisinin qadın əməkdaş olduğu bildirilirdi.

New details have emerged regarding the operation conducted on June 11 by the Investigation Department of the Prosecutor General's Office at the Main Customs Department of Air Transport.
According to Medianews.az, 3 of the 4 customs officers detained during the operation were later released.
According to the information, one of the detainees - Ismayil Aliyev, the deputy shift chief of the Main Customs Department of Air Transport, was placed under arrest by a decision of the Binagadi District Court.
It should be noted that on June 11, information was released stating that the Investigation Department of the Prosecutor General's Office conducted an operation at the Main Customs Department of Air Transport, during which 4 officers were detained. It was reported that two of those individuals were female employees.