Gömrükçülər buraxıldı -
İyunun 11-də Baş Prokurorluğun İstintaq İdarəsinin Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsində keçirdiyi əməliyyatla bağlı yeni detallar məlum olub.
Medianews.az xəbər verir ki, əməliyyat zamanı saxlanılan 4 gömrük əməkdaşından 3-ü sonradan sərbəst buraxılıb.
Məlumata əsasən, saxlanılan şəxslərdən biri - Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsinin növbə rəisi müavini İsmayıl Əliyev barəsində isə Binəqədi Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd edək ki, iyunun 11-də Baş Prokurorluğun İstintaq İdarəsinin Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsində əməliyyat keçirdiyi, əməliyyat zamanı 4 əməkdaşın saxlanıldığı barədə məlumat yayılmışdı. Həmin şəxslərdən ikisinin qadın əməkdaş olduğu bildirilirdi.

11 июня стали известны новые детали операции, проведенной Управлением по расследованиям Генеральной прокуратуры в Главном таможенном управлении воздушного транспорта.
Как сообщает Medianews.az, из 4 задержанных таможенных сотрудников во время операции 3 были впоследствии освобождены.
По информации, один из задержанных - заместитель начальника смены Главного таможенного управления воздушного транспорта Исмайыл Алиев, в отношении которого Бинагадинский районный суд принял решение об избрании меры пресечения в виде заключения под стражу.
Отметим, что 11 июня Генеральная прокуратура сообщила о проведении операции в Главном таможенном управлении воздушного транспорта, в ходе которой были задержаны 4 сотрудника. Сообщалось, что двое из них были женщины.