Gəncədə 23 yaşlı oğlan bu əməlinə görə
İttiham aktına görə, 2003-cü il təvəllüdlü İsrafil Nadirov (ad və soyad şərtidir) atasının dayısı oğlunun 2010-cu il təvəllüdlü qızı Gülsümdən (şərti adla) xoşu gəlib. O, 2025-ci ilin qış aylarında "Instagram"da qıza yazaraq, sevgisini etiraf edib. Bundan sonra aralarında sevgi münasibətləri yaranıb. Bir gün gecə saatlarında Gülsümün dəvəti ilə İsrafil onların evinə gedib.
İsrafil yataq otağında döşəyin altındakı qızıl mücrü qabını götürüb. Qabın içində isə təxminən 22 min manatlıq qızıl olub. İsrafil həmin qızılların bir neçəsini satıb. Qalanını isə yol kənarında ağaclıq əraziyə atıb.
Oğurluqdan xəbər tutan zərərçəkənlər küçədəki kameraya baxaraq hadisənin İsrafil tərəfindən törədildiyini öyrəniblər.
Nəticədə İsrafil Nadirov polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb və barəsində müvafiq maddələrlə cinayət işi açılıb.
Təqsirləndirilən şəxsi ifadəsində əməlindən peşman olduğunu, zərərçəkən tərəflə barışdığını və gələcəkdə Gülsümlə evlənəcəyini deyib. Zərərçəkən tərəf də, həmçinin İsrafilə qarşı şikayət və tələbinin olmadığını bildirib.

A 23-year-old man who had sexual intercourse with a teenage girl in Ganja has been arrested.
According to the indictment, Israfil Nadirov (the name and surname are pseudonyms), born in 2003, liked the daughter of his father's cousin, Gülsüm (a pseudonym), born in 2010. In the winter months of 2025, he wrote to the girl on Instagram, confessing his love. After that, they started a romantic relationship. One day late at night, Israfil went to their house at Gülsüm's invitation.
Israfil took the gold box lying under the mattress in the bedroom. Inside the box, there was approximately 22,000 manats worth of gold. Israfil sold two rings from that gold to a boy and the girl. He threw the rest into a wooded area by the roadside.
The victims learned that the theft was committed by Israfil by reviewing the street camera footage.
As a result, Israfil Nadirov was detained by police officers, and a criminal case was opened against him under the relevant articles.
In his statement, the accused expressed regret for his deed, said he reconciled with the victims, and stated that he would marry Gülsüm in the future. The victims also stated that they had no complaints or demands against Israfil.