Gəncədə 23 yaşlı oğlan bu əməlinə görə
İttiham aktına görə, 2003-cü il təvəllüdlü İsrafil Nadirov (ad və soyad şərtidir) atasının dayısı oğlunun 2010-cu il təvəllüdlü qızı Gülsümdən (şərti adla) xoşu gəlib. O, 2025-ci ilin qış aylarında "Instagram"da qıza yazaraq, sevgisini etiraf edib. Bundan sonra aralarında sevgi münasibətləri yaranıb. Bir gün gecə saatlarında Gülsümün dəvəti ilə İsrafil onların evinə gedib.
İsrafil yataq otağında döşəyin altındakı qızıl mücrü qabını götürüb. Qabın içində isə təxminən 22 min manatlıq qızıl olub. İsrafil həmin qızılların bir neçəsini satıb. Qalanını isə yol kənarında ağaclıq əraziyə atıb.
Oğurluqdan xəbər tutan zərərçəkənlər küçədəki kameraya baxaraq hadisənin İsrafil tərəfindən törədildiyini öyrəniblər.
Nəticədə İsrafil Nadirov polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb və barəsində müvafiq maddələrlə cinayət işi açılıb.
Təqsirləndirilən şəxsi ifadəsində əməlindən peşman olduğunu, zərərçəkən tərəflə barışdığını və gələcəkdə Gülsümlə evlənəcəyini deyib. Zərərçəkən tərəf də, həmçinin İsrafilə qarşı şikayət və tələbinin olmadığını bildirib.

В Гяндже арестован 23-летний парень, вступивший в половую связь с подростком.
Согласно обвинительному акту, 2003 года рождения Исрафил Надиров (имя и фамилия условны) был заинтересован в девушке Гюльсюм (условное имя), дочери двоюродного брата его отца, которая родилась в 2010 году. В зимние месяцы 2025 года он написал ей в "Instagram", признавшись в любви. После этого между ними завязались любовные отношения. Однажды ночью, по приглашению Гюльсюм, Исрафил пришёл к ним домой.
Исрафил взял из-под матраса золотую шкатулку. Внутри находилось около 22 тысяч манатов в золоте. Он продал две золотые кольца — одному парню и девушке. Остальное он выбросил в лесу у обочины дороги.
Пострадавшие, узнав о краже, просмотрели уличные камеры и установили, что преступление совершил Исрафил.
В результате Исрафил Надиров был задержан сотрудниками полиции, в отношении него возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям.
В своём показании обвиняемый выразил сожаление о содеянном, сообщил о примирении с пострадавшими и пообещал в будущем жениться на Гюльсюм. Пострадавшие также заявили, что претензий и жалоб к Исрафилу не имеют.