Gecikməsi olanlara kredit verilirmi? -
Medianews.az-ın məlumatına görə, "Kredit büroları haqqında" Qanunun 10.1-ci maddəsinə əsasən kredit tarixçələrini təşkil edən məlumatda edilmiş son dəyişiklikdən sonra həmin məlumatlar 10 il müddətində saxlanılır. Bu müddət başa çatdıqdan sonra məlumat məhv edilir və ya kredit tarixçəsi subyektinin razılığına əsasən arxivləşdirilir.
Əgər əvvəlki kredit ödənişlərində gecikmə və ya problem olubsa, bu, kreditin verilməsinə təsir göstərə bilər.
Lakin qanunvericilik banklara və ya bank olmayan kredit təşkilatına gecikməsi olan şəxslərə kredit verməyi qadağan etmir. Kreditin verilib-verilməməsi həmin bank və ya kredit təşkilatlarının öz təşəbbüsündən asılıdır.//Milli.Az

It is not legally prohibited to give credit to those who have delays in their credit history.
According to Medianews.az, pursuant to Article 10.1 of the "Law on Credit Bureaus," after the last change made in the information constituting credit histories, that information is retained for a period of 10 years. After this period expires, the information is destroyed or archived based on the consent of the credit history subject.
If there were delays or problems in previous credit payments, this may affect the granting of credit.
However, legislation does not prohibit banks or non-bank credit organizations from giving credit to individuals with delays. Whether credit is granted or not depends on the initiative of those banks or credit organizations.//Milli.Az