Evləri plana düşən 8 ailə köçmək istəmir -
Bakının Nəsimi rayonu, Hənifə Ələsgərova və Süleyman Rüstəmov küçələrində yaşayan sakinlər ciddi problemlə üzləşib.
Medianews.az Real TV-ə istinadən xəbər verir ki, buna səbəb ətrafda gedən söküntünün yaratdığı narahatlıq, həm də onların evlərinin sökülməsi üçün təklif olunan məbləğin azlığıdır.
Vətəndaşın sözlərinə görə, təqribi 30 ildən artıqdır bu evdə qalır. 10 il olar ki evinin plana düşdüyünü eşidib.
Lakin indiyədək cəmi 14 ailə köçürülüb və sakinlər tam köçürülməmiş söküntü başlayıb.
Evlərini tərk etməyən sakinləri isə tikinti şirkətinin təklif etdiyi kompensasiya qane etmir.
"Bizə elə qiymətlər deyirdilər ki bu ərazilərdən ev almaq qeyri mümkündür", - deyə sakin vurğulayıb.
Tikinti şirkətin hüquqşunası Ramilə Bağırova deyib ki iddialar əsassızdır və sakinlərin hazırda yaşadıqları evlərin ölçüsü kiçikdir.

Жители улиц Ханифа Аласгарова и Сулеймана Рустамова в Насиминском районе Баку столкнулись с серьезной проблемой.
Medianews.az со ссылкой на Real TV сообщает, что причиной этого является неудобство, вызванное сносом вокруг, а также низкая сумма, предлагаемая за снос их домов.
По словам гражданина, он проживает в этом доме примерно более 30 лет. О том, что его дом попадает в план, он слышит уже 10 лет.
Однако до сих пор всего 14 семей были переселены, а расселение ещё не завершено, но снос уже начался.
Жители, которые не покидают свои дома, недовольны компенсацией, предлагаемой строительной компанией.
"Нам называли такие цены, что купить квартиру в этих районах невозможно", — отметил житель.
Юрист строительной компании Рамиля Багирова заявила, что эти утверждения необоснованны, и площади домов, в которых сейчас живут жители, малы.