Ermənistan: hər şey bahalaşıb, birindən başqa...
Yanvarda Ermənistanın istehlak bazarında 2025-ci ilin ilk ayına nəzərən 3,8 faiz bahalaşma qeydə alınıb.
Medianews.az-ın məlumatına görə, Statistika Komitəsi spirtli içkilər və tütün məmulatlarında qiymət artımını 9 faiz, təhsil sahəsində 8,3 faiz, ərzaq və spirtsiz içkilərdə 5,9 faiz, nəqliyyatda 4,3 faiz, ictimai iaşə və mehmanxana xidmətlərində 3,2 faiz, səhiyyə sektorunda 3 faiz, məişət əşyaları və texnikasında 0,7 faiz, rabitədə 0,5 faiz, geyim və ayaqqabılarda 0,3 faiz, istirahət və mədəniyyət xidmətlərində 0,2 faiz göstərir.

Armenia: everything has become more expensive, except for one thing...
In January, a 3.8 percent price increase was recorded in the consumer market of Armenia compared to the first month of 2025.
According to Medianews.az, the Statistics Committee reports a 9 percent price increase in alcoholic beverages and tobacco products, 8.3 percent in education, 5.9 percent in food and non-alcoholic beverages, 4.3 percent in transportation, 3.2 percent in public catering and hotel services, 3 percent in the healthcare sector, 0.7 percent in household goods and appliances, 0.5 percent in communications, 0.3 percent in clothing and footwear, and 0.2 percent in recreation and cultural services.