Əli Əsədov əmr imzaladı
Nazirlər Kabinetinin 27 aprel 1998-ci il tarixli qərarı ilə təsdiqlənmiş "Özəlləşdirilən dövlət müəssisə və obyektlərinin, habelə hüquqi və fiziki şəxslər tərəfindən inşa edilmiş müəssisə və obyektlərin yerləşdiyi dövlət torpaq sahələrinin normativ qiyməti haqqında Əsasnamə"də dəyişiklik edib.
Bununla bağlı Baş nazir Əli Əsədov yeni əmr imzalayıb.
Qərara əsasən, özəlləşdirilən dövlət müəssisə və obyektlərinin, hüquqi və fiziki şəxslərin inşa etdiyi müəssisə və obyektlərin yerləşdiyi, eyni zamanda dövlət müəssisə, idarə və təşkilatlarının istifadəsində olan və yaxud dövlət obyektlərinin tikintisi layihələşdirilmiş dövlət torpaq sahələrinin illik icarə haqqı məbləği torpağın bazar dəyərinin Bakı şəhəri üzrə 3 %-nə, ölkənin digər şəhər və rayonları üzrə 2 %-nə aşağıda göstərilən əmsallar vurulmaqla müəyyən ediləcək:

Внесены изменения в "Положение о нормативной стоимости земельных участков государственного земельного фонда, на которых расположены приватизируемые государственные учреждения и объекты, а также учреждения и объекты, построенные юридическими и физическими лицами", утвержденное постановлением Кабинета Министров от 27 апреля 1998 года.
По этому поводу Премьер-министр Али Асадов подписал новый указ.
Согласно решению, ежегодная арендная плата за земельные участки государства, на которых расположены приватизируемые государственные учреждения и объекты, а также учреждения и объекты, построенные юридическими и физическими лицами, а также используемые государственными учреждениями, управлениями и организациями, или предназначенные для строительства государственных объектов, определяется с учетом рыночной стоимости земли: для города Баку — 3 %, для остальных городов и районов страны — 2 %, умноженных на коэффициенты, указанные ниже: