Əksər rayonlara yağış yağır -
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən Medianews.az-a verilən məlumata görə, ölkə ərazisində hava şəraiti əsasən yağmursuz keçib, lakin səhər saatlarından bəzi yerlərdə yağış yağır.
Düşən yağıntının miqdarı Kəlbəcər, Laçın, Qubadlı, Şuşa, Xankəndi, Xocalı, Füzuli, Naxçıvan, Şahbuz, Culfa, Şəki, Naftalan, Goranboy, Mingəçevir, Ağdam, Tərtər, Yevlax, Yardımlı, Lerikdə 1 mm-dək olub.
Bakıda və Abşeron yarımadası, Gəncə, Naftalan, Xaltan, Lerik, Astarada duman müşahidə olunur, görünüş 200-500 metrədək məhdudlaşır.
Havanın maksimal temperaturu Bakıda və Abşeron yarımadasında, eləcə də Naxçıvan MR-da 17, Aran rayonlarında 23, dağlıq rayonlarda isə 18 dərəcəyədək isti qeydə alınıb.

It is raining in most districts -
According to the information provided to Medianews.az by the National Hydrometeorology Service, the weather across the country has generally been dry, but rain is falling in some places from the morning hours.
The amount of precipitation recorded has been up to 1 mm in Kalbajar, Lachin, Qubadli, Shusha, Khankendi, Khojaly, Fuzuli, Nakhchivan, Shahbuz, Julfa, Shaki, Naftalan, Goranboy, Mingachevir, Aghdam, Tartar, Yevlakh, Yardimli, and Lerik.
Fog is observed in Baku and the Absheron Peninsula, Ganja, Naftalan, Khaltan, Lerik, and Astara, limiting visibility to 200-500 meters.
The maximum air temperature has been recorded up to 17 degrees in Baku and the Absheron Peninsula, as well as in the Nakhchivan Autonomous Republic, 23 degrees in the Aran regions, and 18 degrees in the mountainous regions.