Əhliman Əmiraslanov və Abel Məhərrəmova
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə şura sədri, Milli Məclisin deputatı Eldar Quliyev müvafiq əmrlər imzalayıb.
Əmrlə parlamentin Səhiyyə komitəsinin sədri, akademik Əhliman Əmiraslanov Azərbaycan Ağsaqqallar Şurası sədrinin birinci müavini təyin edilib.
Milli Məclisin İntizam Komissiyasının sədri, professor Eldar İbrahimov, deputat Ağalar Vəliyev, “Gəncəli” İstehsalat-Kommersiya şirkətinin rəhbəri, iş adamı Bayram Yusifov, Auditorlar Palatasının sədri, iqtisad elmləri doktoru, professor Vahid Novruzov, sabiq deputat Tahir Süleymanov və Bakı Dövlət Universitetinin sabiq rektoru, akademik Abel Məhərrəmov isə AAŞ-ın sədr müavinləri təyin ediliblər.
Xatırladaq ki, adları çəkilən şəxslər əvvəllər də Ağsaqqallar Şurası sədrinin müavini postunda çalışıblar. Qurumun Nizamnaməsinə əsasən, qurultaydan sonra rəhbərlik yenidən formalaşdırılır. Aprelin 23-də şuranın IX qurultayı keçirilib.
AAŞ sədri Eldar Quliyev Nizamnaməyə uyğun olaraq, müavinlərin yenidən təyinatı ilə bağlı əmrlər imzalayıb.(Yeni Sabah)

Əhliman Əmiraslanov and Abel Məhərrəmova
Medianews.az reports that the chairman of the council, Member of the National Assembly Eldar Guliyev, has signed the relevant orders regarding this matter.
By the order, the chairman of the Parliament's Health Committee, academician Ahliman Amiraslanov, has been appointed as the first deputy chairman of the Azerbaijan Council of Elders.
Professor Eldar Ibrahimov, chairman of the National Assembly's Disciplinary Commission; deputy Agalar Valiyev; Bayram Yusifov, head of the "Ganjali" Production-Commercial Company and businessman; Vahid Novruzov, chairman of the Chamber of Auditors, doctor of economic sciences and professor; former deputy Tahir Suleymanov; and former rector of Baku State University, academician Abel Maharramov have been appointed as deputy chairmen of the AAŞ.
It should be recalled that the aforementioned individuals previously served as deputy chairmen of the Council of Elders. According to the institution's Charter, the leadership is reformed after the congress. The council's IX congress was held on April 23.
In accordance with the Charter, AAŞ chairman Eldar Guliyev has signed orders regarding the reappointment of the deputies. (Yeni Sabah)