Əhliman Əmiraslanov və Abel Məhərrəmova
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə şura sədri, Milli Məclisin deputatı Eldar Quliyev müvafiq əmrlər imzalayıb.
Əmrlə parlamentin Səhiyyə komitəsinin sədri, akademik Əhliman Əmiraslanov Azərbaycan Ağsaqqallar Şurası sədrinin birinci müavini təyin edilib.
Milli Məclisin İntizam Komissiyasının sədri, professor Eldar İbrahimov, deputat Ağalar Vəliyev, “Gəncəli” İstehsalat-Kommersiya şirkətinin rəhbəri, iş adamı Bayram Yusifov, Auditorlar Palatasının sədri, iqtisad elmləri doktoru, professor Vahid Novruzov, sabiq deputat Tahir Süleymanov və Bakı Dövlət Universitetinin sabiq rektoru, akademik Abel Məhərrəmov isə AAŞ-ın sədr müavinləri təyin ediliblər.
Xatırladaq ki, adları çəkilən şəxslər əvvəllər də Ağsaqqallar Şurası sədrinin müavini postunda çalışıblar. Qurumun Nizamnaməsinə əsasən, qurultaydan sonra rəhbərlik yenidən formalaşdırılır. Aprelin 23-də şuranın IX qurultayı keçirilib.
AAŞ sədri Eldar Quliyev Nizamnaməyə uyğun olaraq, müavinlərin yenidən təyinatı ilə bağlı əmrlər imzalayıb.(Yeni Sabah)

Назначены заместители председателя Азербайджанского Совета Старейшин (АСС).
По информации Medianews.az, об этом заявил председатель совета, депутат Милли Меджлиса Элдар Гулиев, подписав соответствующие приказы.
По приказу председателем Комитета Милли Меджлиса по здравоохранению, академиком Эхлиманом Эмираслановым назначен первый заместитель председателя Азербайджанского Совета Старейшин.
Председатель Дисциплинарной комиссии Милли Меджлиса, профессор Элдар Ибрагимов, депутат Агалар Велиев, руководитель Производственно-коммерческой компании «Гянджали», бизнесмен Байрам Юсифов, председатель Палаты аудиторов, доктор экономических наук, профессор Вахид Новрузов, бывший депутат Таир Сулейманов и бывший ректор Бакинского государственного университета, академик Абель Магеррамов назначены заместителями председателя АСС.
Напомним, что вышеуказанные лица ранее также занимали пост заместителя председателя Совета Старейшин. Согласно уставу организации, руководство формируется заново после съезда. 23 апреля состоялся IX съезд совета.
Председатель АСС Элдар Гулиев, в соответствии с уставом, подписал приказы о повторном назначении заместителей. (Yeni Sabah)