Dünya çempionatından əvvəl zəlzələ:
Dünya çempionatı yaxınlaşdıqca zədə kabusu daha da güclənir, bəzi ulduzların turniri buraxacağı təsdiqlənib, Mbappe və Arda Gülər kimi əsas oyunçular üçün qeyri-müəyyənlik davam edir.
Medianews.az Lent.az-a istinadən xəbrinə görə, futbol dünyası 2026-cı il Dünya çempionatından əvvəl böyük bir böhranla üzləşir. Turnirə bir aydan bir az çox qaldığı üçün zədələr bir-birinin ardınca gəlir və bir çox ulduz oyunçu üçün qeyri-müəyyənlik davam edir.
Turnirə təxminən 40 gün qaldığı üçün zədəli oyunçuların sayının sürətlə artması diqqətəlayiqdir. Rodriqo, Ekitike, Qnabri və Xavi Simons kimi əsas oyunçuların heyətdən kənarda qalacağı aydın olsa da, Mbappe və Arda Gülər kimi ulduzların vəziyyəti diqqətlə izlənilir.
"Real"ın futbolçusu Arda Güler "Alaves"lə oyunda zədələndikdən sonra mövsümü başa vurub. Lakin qiymətləndirmələrə görə, gənc oyunçunun Dünya çempionatına hazır olacağı gözlənilir və Türkiyə ilə bağlı ümidlər yüksək olaraq qalır.
Fransa millisinin ulduzu Kilian Mbappenin zədəsinin ciddiliyi hələ də bəlli olmasa da, Məhəmməd Salahın vəziyyəti də bud əzələsindəki problem səbəbindən yaxından izlənilir. Hər iki oyunçunun turnirdə oynaya biləcəyi əsas sual olaraq qalır.
Rodriqo, Militao, Qnabri və Xavi Simons kimi əsas oyunçuların Dünya çempionatını buraxacağı təsdiqlənib. Bu vəziyyət Braziliya və Almaniya kimi nəhənglərin planlarına birbaşa təsir edib.
Artan zədələr turnir öncəsi tarazlığı pozaraq bir çox ölkəni heyət planlarını yenidən nəzərdən keçirməyə məcbur edi. Gərgin mövsüm cədvəlinin oyunçulara təsiri yenidən ön plana çıxıb.

По мере приближения чемпионата мира проблема травм становится все более острой, подтверждено, что некоторые звезды пропустят турнир, продолжается неопределенность по поводу ключевых игроков, таких как Мбаппе и Арда Гюлер.
Согласно сообщению Medianews.az со ссылкой на Lent.az, футбольный мир сталкивается с серьезным кризисом перед чемпионатом мира 2026 года. Поскольку до турнира осталось чуть более месяца, травмы следуют одна за другой, и для многих звездных игроков сохраняется неопределенность.
Поскольку до турнира осталось примерно 40 дней, заметно быстрое увеличение числа травмированных игроков. Хотя стало ясно, что такие ключевые футболисты, как Родриго, Экитике, Гнабри и Хави Симонс, пропустят турнир, ситуация с такими звездами, как Мбаппе и Арда Гюлер, тщательно отслеживается.
Игрок «Реала» Арда Гюлер завершил сезон после травмы в матче с «Алавесом». Однако, согласно оценкам, ожидается, что молодой игрок будет готов к чемпионату мира, и надежды, связанные с Турцией, остаются высокими.
Хотя серьезность травмы звезды сборной Франции Килиана Мбаппе пока неизвестна, состояние Мохаммеда Салаха также внимательно отслеживается из-за проблемы с бедренной мышцей. Основным вопросом остается возможность их участия в турнире.
Подтверждено, что ключевые игроки, такие как Родриго, Милитао, Гнабри и Хави Симонс, пропустят чемпионат мира. Эта ситуация напрямую повлияла на планы таких гигантов, как Бразилия и Германия.
Возрастание количества травм нарушает баланс перед турниром и вынуждает многие страны пересмотреть свои планы по составу. Влияние напряженного игрового графика на игроков вновь выходит на первый план.