Doqquzuncu sinif şagirdlərinin nəzərinə -
2026-2027-ci tədris ili üzrə "Rəqəmsal bacarıqlar" təmayüllü 10-cu siniflərə qəbul üçün qeydiyyat başlayır.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, "Rəqəmsal bacarıqlar" təmayüllü siniflər şagirdlərin nəzəri biliklərini daha da dərinləşdirməklə yanaşı, onların praktik tətbiq bacarıqlarını inkişaf etdirir, informasiya texnologiyaları sahəsində ixtisaslaşmasına və əmək bazarının müasir tələblərinə uyğun bilik və bacarıqların formalaşmasına şərait yaradır.

Registration for admission to the 10th grades with a "Digital Skills" specialization for the 2026-2027 academic year has begun.
Medianews.az reports that the State Agency for Pre-school and General Education has issued a statement about this.
It was noted that the "Digital Skills" specialized classes deepen students' theoretical knowledge while also developing their practical application skills, facilitating specialization in the field of information technology and the formation of knowledge and skills that meet the modern requirements of the labor market.