DİN əməliyyat keçirib:
Abşeron Rayon Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı əməliyyatlar keçirilib.
Bu barədə Medianews.az-a DİN-in mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, tədbirlər zamanı saxlanılan əvvəllər məhkum olunmuş Orxan Əliyevdən 3 kq 700 qram heroin və metamfetamin, Elçin Mehdiyevdən 5 kq 843 qram marixuana, heroin, metamfetamin, eləcə də 100 ədəd metadon həbi, Emil Abdullayevdən 2 kq 150 qram heroin, Gülzadə Əliyevadan 2 kq 200 qram heroin və metamfetamin, Mehdi Rzayev, Qahir Qarayev və Pərvanə Səfərovadan isə ümumilikdə 2 kq 763 qram marixuana, heroin və metamfetamin aşkarlanıb.
Keçirilən əməliyyatlar nəticəsində ümumilikdə 16 kiloqramdan artıq narkotik vasitə qanunsuz dövriyyədən çıxarılıb.

МВД провело операцию:
Сотрудниками Районного управления полиции Абшерона проведены операции против незаконного оборота наркотических средств.
Об этом Medianews.az сообщила пресс-служба МВД.
Сообщается, что в ходе мероприятий у ранее судимого Орхана Алиева изъяли 3 кг 700 граммов героина и метамфетамина, у Элчина Мехдиева — 5 кг 843 грамма марихуаны, героина, метамфетамина, а также 100 таблеток метадона, у Эмиля Абдуллаева — 2 кг 150 граммов героина, у Гюльзаде Алиева — 2 кг 200 граммов героина и метамфетамина, а у Мехди Рзаева, Кахира Караева и Параваны Сефарова — в общей сложности 2 кг 763 грамма марихуаны, героина и метамфетамина.
В результате проведённых операций из незаконного оборота изъято более 16 килограммов наркотических средств.