Dilarə Əliyevadan Oqtay Əliyevin xatirəsinə
Əməkdar artist Dilarə Əliyeva mərhum həyat yoldaşı, “Soy” prodakşının rəhbəri Oqtay Əliyevin doğum günü münasibətilə duyğusal layihə təqdim edib.
Medianews.az xəbər verir ki, aktrisa bu dəfə həyat yoldaşının əziz xatirəsini yaşatmaq üçün xüsusi videomaterial hazırlayıb. Layihədə Dilarə Əliyeva Xalq artisti Xanım İsmayılqızının müəllifi olduğu “Bir də gəl” şeirini səsləndirib. Təsirli sözlər və kövrək musiqi müşayiəti ilə hazırlanan ekran işində cütlüyün birlikdə keçirdiyi xoş günləri əks etdirən arxiv görüntülərinə yer verilib.
Videoda Oqtay Əliyevin yaradıcılıq fəaliyyəti, ailə həyatından unudulmaz anlar və dostları ilə çəkilmiş kadrlar nümayiş olunub. Layihə sosial şəbəkələrdə izləyicilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb, çoxsaylı istifadəçilər mərhum prodüseri rəhmətlə anaraq Dilarə Əliyevaya dəstək mesajları ünvanlayıblar.
Qeyd edək ki, iyunun 19-da dünyaya gələn Oqtay Əliyev 2023-cü il martın 22-də baş vermiş ağır avtomobil qəzası nəticəsində dünyasını dəyişib. //Musavat.com

Заслуженная артистка Дилара Алиева представила трогательный проект в честь дня рождения покойного супруга, руководителя продакшна «Soy» Октая Алиева.
Как сообщает Medianews.az, актриса на этот раз подготовила специальный видеоматериал, чтобы сохранить дорогую память о супруге. В проекте Дилара Алиева озвучила стихотворение «Bir də gəl» («Приди ещё раз»), автором которого является народная артистка Ханум Исмайылгызы. В работе, сопровождаемой трогательной музыкой и выразительными словами, использованы архивные кадры, отражающие счастливые дни, проведённые супругами вместе.
В видео показаны творческая деятельность Октая Алиева, незабываемые моменты из семейной жизни и съёмки с друзьями. Проект вызвал большой интерес у пользователей в социальных сетях, многие из которых с теплотой вспоминали покойного продюсера и направляли Диларе Алиевой слова поддержки.
Отметим, что Октай Алиев, родившийся 19 июня, скончался 22 марта 2023 года в результате тяжёлой автомобильной аварии. //Musavat.com