DÇ-2026 üçün son oyunlar:
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, Avropa və qitələrarası pley-off mərhələsi çərçivəsində 6 görüş keçiriləcək. Öncə "köhnə qitə"dən mundiala yollanacaq komandaların adları məlum olacaq.
Azərbaycanlı futbolsevərlərin diqqəti Kosovoda olacaq. Türkiyə millisi 24 illik dünya çempionatı həsrətinə son qoymaq üçün səfərdə sözügedən ölkənin yığması ilə üz-üzə gələcək.
Dördqat dünya çempionu İtaliya da 12 illik mundial həsrətinə son qoymağa çalışacaq. Cennaro Qattuzonun rəhbərlik etidyi milli Bosniya və Herseqovinanın qonağı olacaq.
Avropa zonasında Çexiya - Danimarka və İsveç - Polşa görüşləri də keçiriləcək. Bütün qarşılaşmalar 22:45-də başlayacaq.
Bundan başqa, yeni formatla keçirilən qitələrarası pley-off mərhələsində də əsas görüşlər baş tutacaq. Matçlar aprelin 1-ə keçən gəcə reallaşacaq. Bütün qarşılaşmalar Meksikada təşkil ediləcək.

Final matches for the 2026 World Cup:
Medianews.az Reports via Publika.az that six matches will be held within the framework of the European and intercontinental playoff stage. First, the names of the teams from the "old continent" that will go to the World Cup will be announced.
The focus of Azerbaijani football fans will be on Kosovo. The Turkish national team will face the national team of the aforementioned country on the road to end their 24-year World Cup drought.
The four-time world champion Italy will also try to end its 12-year World Cup drought. The national team led by Gennaro Gattuso will be the guest of Bosnia and Herzegovina.
In the European zone, the Czech Republic - Denmark and Sweden - Poland matches will also take place. All matches will start at 22:45.
Furthermore, the main matches will also take place in the intercontinental playoff stage conducted under the new format. The matches will take place on the night leading into April 1. All matches will be held in Mexico.