DÇ-2026 üçün son oyunlar:
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, Avropa və qitələrarası pley-off mərhələsi çərçivəsində 6 görüş keçiriləcək. Öncə "köhnə qitə"dən mundiala yollanacaq komandaların adları məlum olacaq.
Azərbaycanlı futbolsevərlərin diqqəti Kosovoda olacaq. Türkiyə millisi 24 illik dünya çempionatı həsrətinə son qoymaq üçün səfərdə sözügedən ölkənin yığması ilə üz-üzə gələcək.
Dördqat dünya çempionu İtaliya da 12 illik mundial həsrətinə son qoymağa çalışacaq. Cennaro Qattuzonun rəhbərlik etidyi milli Bosniya və Herseqovinanın qonağı olacaq.
Avropa zonasında Çexiya - Danimarka və İsveç - Polşa görüşləri də keçiriləcək. Bütün qarşılaşmalar 22:45-də başlayacaq.
Bundan başqa, yeni formatla keçirilən qitələrarası pley-off mərhələsində də əsas görüşlər baş tutacaq. Matçlar aprelin 1-ə keçən gəcə reallaşacaq. Bütün qarşılaşmalar Meksikada təşkil ediləcək.

Сегодня будут определены последние участники чемпионата мира 2026 года.
Medianews.az со ссылкой на Publika.az сообщает, что в рамках европейского и межконтинентального плей-офф пройдет 6 матчей. Сначала будут известны команды «старого света», отправляющиеся на мундиаль.
Внимание азербайджанских футбольных болельщиков будет направлено на Косово. Сборная Турции встретится в гостях со сборной этой страны, чтобы положить конец 24-летнему перерыву в участии в чемпионатах мира.
Четырёхкратный чемпион мира Италия также постарается положить конец 12-летнему отсутствию на мундиале. Под руководством Ченнаро Гаттузо сборная Италии сыграет в гостях с Боснией и Герцеговиной.
В европейской зоне также пройдут матчи Чехия - Дания и Швеция - Польша. Все встречи начнутся в 22:45.
Кроме того, в межконтинентальном плей-офф, проходящем по новому формату, также состоятся основные матчи. Матчи пройдут в ночь с 31 марта на 1 апреля. Все встречи будут организованы в Мексике.