ABŞ, Kanada və Meksikada keçirilən futbol üzrə 2026-cı il dünya çempionatında bu gün qrup mərhələsinin II turunun oyunlarına start veriləcək.
Medianews.az BAKU.WS-ə xəbər verir ki, A qrupunda Çexiya millisi Cənubi Afrika Respublikası ilə qarşılaşacaq. Görüş Bakı vaxtı ilə saat 20:00-da Atlanta stadionunda keçiriləcək. Oyunu ABŞ-dan olan baş hakim Tori Penso idarə edəcək.
Qrupun digər matçında isə Meksika yığması Cənubi Koreya ilə üz-üzə gələcək. Qarşılaşma iyunun 19-da saat 05:00-da Qvadalaxara stadionunda baş tutacaq. Oyunun baş hakimi Uruqvay təmsilçisi Qustavo Texera olacaq.
B qrupunda İsveçrə millisi Bosniya və Herseqovina ilə qarşılaşacaq. Matç bu gün saat 23:00-da Los-Anceles stadionunda keçiriləcək. Görüşü Portuqaliyadan olan baş hakim Juan Pineyru idarə edəcək.
Qrupun digər oyununda Kanada yığması Qətərlə münasibətlərə aydınlıq gətirəcək. Qarşılaşma iyunun 19-da saat 02:00-da Vankuver şəhərində yerləşən "BC Place" stadionunda keçiriləcək. Baş hakim Çilidən Kristian Qaray olacaq.

Сегодня стартуют игры второго тура группового этапа чемпионата мира по футболу 2026 года, проводимого в США, Канаде и Мексике.
Medianews.az сообщает BAKU.WS, что в группе А сборная Чехии встретится с командой Южной Африки. Встреча состоится в 20:00 по бакинскому времени на стадионе в Атланте. Судить игру будет главный арбитр из США Тори Пенсо.
В другом матче группы мексиканская сборная сыграет против Южной Кореи. Матч пройдет 19 июня в 05:00 на стадионе в Гвадалахаре. Главным судьей встречи будет представитель Уругвая Густаво Техера.
В группе B сборная Швейцарии сыграет с командой Боснии и Герцеговины. Матч состоится сегодня в 23:00 на стадионе в Лос-Анджелесе. Судить встречу будет главный арбитр из Португалии Хуан Пинейру.
В другом матче группы сборная Канады выяснит отношения с Катаром. Игра пройдет 19 июня в 02:00 на стадионе «BC Place» в Ванкувере. Главным судьей будет представитель Чили Кристиан Гарраи.