DÇ-2026: Ançelotti Neymarı kapitanlıqdan
Braziliya millisinin baş məşqçisi Karlo Ançelotti bildirib ki, hücumçu Neymar qarşıdan gələn dünya çempionatında komandanın kapitanı olmayacaq.
Bu barədə "Globo” nəşri yazıb.
Mənbənin məlumatına görə, italiyalı mütəxəssis Neymara həmçinin turnir üçün artıq əsas heyətlə bağlı təsəvvürünün formalaşdığını izah edib və hücumçunun ilkin variantda yer almadığını bildirib.
Neymar daha əvvəl 2022-ci ildə Qətərdə keçirilən dünya çempionatı da daxil olmaqla bir neçə böyük turnirdə Braziliya millisinin kapitanı olub. O, cari mövsümdə 2026-cı ilin əvvəlində qayıtdığı Braziliyanın "Santos” klubunda çıxış edir.
34 yaşlı hücumçu Braziliya millisinin heyətində 128 oyunda 79 qol vurub. 2026-cı il dünya çempionatında Braziliya Mərakeş (14.06), Haiti (20.06) və Şotlandiya (25.06) ilə eyni qrupda mübarizə aparacaq.//Qaynarinfo

Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти заявил, что нападающий Неймар не будет капитаном команды на предстоящем чемпионате мира.
Об этом сообщает издание "Globo".
По информации источника, итальянский специалист также объяснил Неймару, что у него уже сформировалось представление о составе на турнир и что нападающий не вошёл в первоначальный список.
Ранее Неймар был капитаном сборной Бразилии на нескольких больших турнирах, включая чемпионат мира 2022 года в Катаре. В нынешнем сезоне он выступает за бразильский клуб "Сантос", в который вернулся в начале 2026 года.
34-летний нападающий забил 79 голов в 128 матчах за сборную Бразилии. На чемпионате мира 2026 года Бразилия сыграет в одной группе с Марокко (14.06), Гаити (20.06) и Шотландией (25.06).//Qaynarinfo