DÇ-2026: Ançelotti Neymarı kapitanlıqdan
Braziliya millisinin baş məşqçisi Karlo Ançelotti bildirib ki, hücumçu Neymar qarşıdan gələn dünya çempionatında komandanın kapitanı olmayacaq.
Bu barədə "Globo” nəşri yazıb.
Mənbənin məlumatına görə, italiyalı mütəxəssis Neymara həmçinin turnir üçün artıq əsas heyətlə bağlı təsəvvürünün formalaşdığını izah edib və hücumçunun ilkin variantda yer almadığını bildirib.
Neymar daha əvvəl 2022-ci ildə Qətərdə keçirilən dünya çempionatı da daxil olmaqla bir neçə böyük turnirdə Braziliya millisinin kapitanı olub. O, cari mövsümdə 2026-cı ilin əvvəlində qayıtdığı Braziliyanın "Santos” klubunda çıxış edir.
34 yaşlı hücumçu Braziliya millisinin heyətində 128 oyunda 79 qol vurub. 2026-cı il dünya çempionatında Braziliya Mərakeş (14.06), Haiti (20.06) və Şotlandiya (25.06) ilə eyni qrupda mübarizə aparacaq.//Qaynarinfo

Brazil national team head coach Carlo Ancelotti stated that forward Neymar will not be the team's captain at the upcoming World Cup.
This was reported by the publication "Globo".
According to the source, the Italian specialist explained to Neymar that he already has a vision regarding the main squad for the tournament and stated that the forward is not included in the initial option.
Neymar has previously been the captain of the Brazilian national team in several major tournaments, including the 2022 World Cup held in Qatar. He has been playing for Brazil's "Santos" club, which he rejoined at the beginning of 2026, in the current season.
The 34-year-old forward has scored 79 goals in 128 games for the Brazilian national team. In the 2026 World Cup, Brazil will compete in the same group with Morocco (June 14), Haiti (June 20), and Scotland (June 25).//Qaynarinfo