Daha bir nəfər rəqs edən həkimin
Medianews.az "Unikal"a istinadən xəbər verir ki, pasiyent Babayeva İnci Həsən qızı "Büllur" klinikasında üzgərdirmə əməliyyatından sonra problemlərlə rastlaşdığını bildirib.
Onun sözlərinə görə, Gülbadə Abdullayevanın əməliyyatından sonra üz sinirləri zədələnib, ağrıları güclənib. İ.Babayeva həkimin qəbuluna düşə bilmədiyini deyir. O, əməliyyatdan sonra üz tikişlərinin ümumiyyətlə bağlanmadığını bildirib.
Qeyd edək ki, diplomu və lisenziyası olmayan Gülbadə Abdullayeva "estetik cərrah" kimi fəaliyyətini davam etdirir. Səhiyyə Nazirliyinin Analitik Ekspertiza Mərkəzindən bildirilmişdi ki, Abdullayeva Gülbadə Əlqismət qızının adı tibb işçilərinin vahid reyestrində mövcud deyil və tibbi fəaliyyətlə məşğul olmaq səlahiyyəti yoxdur. "Dr Gülü " kimi tanınan G.Abdullayeva xəstələrin üzərində qeyri-etik hərəkətləri ilə də tanınır. Dəfələrlə onunla bağlı şikayətlər səsləndirilsə də, hələ ki heç bir hüquqi addım atılmayıb.

От Gülbade Abdullayeva, известной как "Dr.Gülü", поступила новая жалоба.
По информации Medianews.az со ссылкой на "Unikal", пациентка Бабаева Инджи Гасан кызы заявила, что столкнулась с проблемами после операции по омоложению в клинике "Бюллюр".
По её словам, после операции Гюльбаде Абдуллаевой были повреждены лицевые нервы, а боли усилились. И. Бабаева сообщает, что не может попасть на приём к врачу. Она также подчеркнула, что после операции швы на лице вообще не закрылись.
Отметим, что Гюльбаде Абдуллаева, не имея диплома и лицензии, продолжает работать как "эстетический хирург". В Центре аналитико-экспертной оценки Министерства здравоохранения сообщили, что имя Абдуллаевой Гюльбаде Алгисмет кызы отсутствует в едином реестре медицинских работников и она не имеет права заниматься медицинской деятельностью. Г.Аbdullayeva, известная как "Dr Gülü", также известна своими неэтичными поступками в отношении пациентов. Несмотря на многочисленные жалобы на неё, пока ни одного правового шага не предпринято.