Ceyhun Bayramov ukraynalı həmkarı ilə telefon danışığı aparıb
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Ukraynanın xarici işlər naziri Andrey Sibiqa arasında telefon danışığı aparılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Andrey Sibiqa sosial şəbəkə hesabında paylaşım edib.
"Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovla səmərəli söhbətim oldu. Həmkarıma qonaqpərvərliyinə və liderlərimizin Qəbələ səfəri və danışıqları zamanı mənimlə görüşdüyünə görə təşəkkür etdim. Biz bu danışıqlar zamanı əldə edilən razılaşmaların həyata keçirilməsinə diqqət yetirdik və ikitərəfli əməkdaşlığımızın inkişaf etdirilməsi üçün gələcək addımları müzakirə etdik", - deyə paylaşımda qeyd olunur.
Sibiqanın sözlərinə görə, tərəflər həmçinin regiondakı təhlükəsizlik vəziyyəti və beynəlxalq məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparıblar:
"Ukrayna suverenliyimizi və ərazi bütövlüyümüzü davamlı olaraq dəstəklədiyinə, eləcə də xüsusilə enerji sektorunda göstərdiyi humanitar yardıma görə Azərbaycana minnətdardır. Biz fəal dialoq aparmaq və əlaqələrimizi davam etdirmək barədə razılığa gəldik".

Между министром иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхуном Байрамовым и министром иностранных дел Украины Андреем Сибигой состоялся телефонный разговор.
Как сообщает Medianews.az, об этом Андрей Сибига поделился в своём аккаунте в социальной сети.
«У меня состоялся плодотворный разговор с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым. Я поблагодарил своего коллегу за гостеприимство и за встречу со мной во время визита и переговоров наших лидеров в Габале. Мы сосредоточили внимание на реализации соглашений, достигнутых в ходе этих переговоров, и обсудили дальнейшие шаги по развитию двустороннего сотрудничества», — говорится в публикации.
По словам Сибиги, стороны обменялись мнениями о ситуации с безопасностью в регионе и международных вопросах:
«Украина благодарна Азербайджану за постоянную поддержку нашего суверенитета и территориальной целостности, а также за оказанную, в частности в энергетическом секторе, гуманитарную помощь. Мы договорились о ведении активного диалога и продолжении наших отношений».