Ceyhun Bayramov ukraynalı həmkarı ilə telefon danışığı aparıb
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Ukraynanın xarici işlər naziri Andrey Sibiqa arasında telefon danışığı aparılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Andrey Sibiqa sosial şəbəkə hesabında paylaşım edib.
"Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovla səmərəli söhbətim oldu. Həmkarıma qonaqpərvərliyinə və liderlərimizin Qəbələ səfəri və danışıqları zamanı mənimlə görüşdüyünə görə təşəkkür etdim. Biz bu danışıqlar zamanı əldə edilən razılaşmaların həyata keçirilməsinə diqqət yetirdik və ikitərəfli əməkdaşlığımızın inkişaf etdirilməsi üçün gələcək addımları müzakirə etdik", - deyə paylaşımda qeyd olunur.
Sibiqanın sözlərinə görə, tərəflər həmçinin regiondakı təhlükəsizlik vəziyyəti və beynəlxalq məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparıblar:
"Ukrayna suverenliyimizi və ərazi bütövlüyümüzü davamlı olaraq dəstəklədiyinə, eləcə də xüsusilə enerji sektorunda göstərdiyi humanitar yardıma görə Azərbaycana minnətdardır. Biz fəal dialoq aparmaq və əlaqələrimizi davam etdirmək barədə razılığa gəldik".

A telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of Ukraine, Andrey Sybiha.
Medianews.az reports that Andrey Sybiha shared about this on his social media account.
"I had a productive conversation with Azerbaijani Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov. I thanked my colleague for his hospitality and for meeting with me during the visit of our leaders to Qabala and the talks. We focused on implementing the agreements reached during these discussions and discussed future steps to develop our bilateral cooperation," the post reads.
According to Sybiha, the parties exchanged views on the security situation in their region and on international issues:
"Ukraine is grateful to Azerbaijan for its consistent support of our sovereignty and territorial integrity, as well as for the humanitarian aid provided, especially in the energy sector. We agreed to maintain an active dialogue and continue our relations."