Casusluqda ittiham olunan şəxs
İranda İsrailin xarici kəşfiyyat xidməti “Mossad”la əlaqədə olmaqda ittiham edilən Kuroş Keyvaninin barəsində çıxarılan ölüm hökmü icra edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Fars Xəbər Agentliyi İranın məhkəmə orqanlarının açıqlamasına istinadən məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Keyvaninin strateji obyektlərə dair görüntü və məlumatları “Mossad”a ötürdüyü müəyyən olunub. Onun barəsində çıxarılan edam hökmü Ali Məhkəmə tərəfindən təsdiqləndikdən sonra icra olunub.
Qeyd olunub ki, Keyvani ötən ilin iyun ayında ABŞ və İsrailin İrana hücumları zamanı baş verən 12 günlük münaqişənin dördüncü günündə saxlanılmışdı.
Həmin dövrdə İsraillə əlaqəli olduğu iddia edilən onlarla şəxs də İranda saxlanılmışdı. Rəsmilər milli təhlükəsizliyə qarşı fəaliyyətlərlə bağlı sərt tədbirlərin davam etdiriləcəyini bildirirlər.

Лицо, обвиняемое в шпионаже
В Иране приведена в исполнение смертная казнь в отношении Куроша Кейвани, обвиняемого в связях с израильской внешней разведслужбой "Моссад".
Сообщает Medianews.az, ссылаясь на заявление судебных органов Ирана, опубликованное агентством Fars.
Указано, что Кейвани передавал "Моссаду" видео и информацию о стратегических объектах. После утверждения смертного приговора Верховным судом он был приведён в исполнение.
Отмечается, что Кейвани был задержан в июне прошлого года на четвёртый день 12-дневного конфликта, произошедшего во время атак США и Израиля на Иран.
В тот период в Иране были задержаны десятки лиц, предположительно связанных с Израилем. Официальные лица заявляют, что строгие меры против деятельности, угрожающей национальной безопасности, будут продолжены.