Casusluqda ittiham olunan şəxs
İranda İsrailin xarici kəşfiyyat xidməti “Mossad”la əlaqədə olmaqda ittiham edilən Kuroş Keyvaninin barəsində çıxarılan ölüm hökmü icra edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Fars Xəbər Agentliyi İranın məhkəmə orqanlarının açıqlamasına istinadən məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Keyvaninin strateji obyektlərə dair görüntü və məlumatları “Mossad”a ötürdüyü müəyyən olunub. Onun barəsində çıxarılan edam hökmü Ali Məhkəmə tərəfindən təsdiqləndikdən sonra icra olunub.
Qeyd olunub ki, Keyvani ötən ilin iyun ayında ABŞ və İsrailin İrana hücumları zamanı baş verən 12 günlük münaqişənin dördüncü günündə saxlanılmışdı.
Həmin dövrdə İsraillə əlaqəli olduğu iddia edilən onlarla şəxs də İranda saxlanılmışdı. Rəsmilər milli təhlükəsizliyə qarşı fəaliyyətlərlə bağlı sərt tədbirlərin davam etdiriləcəyini bildirirlər.

Person accused of espionage
The death sentence issued against Kurosh Keyvani, who was accused of being in contact with Israel's foreign intelligence service "Mossad" in Iran, has been carried out.
Medianews.az reports that the Fars News Agency has published information citing the statements of Iran's judicial authorities regarding this matter.
It has been stated that Keyvani was found to have transmitted images and information about strategic facilities to the "Mossad". The death sentence issued against him was carried out after being confirmed by the Supreme Court.
It was noted that Keyvani was arrested on the fourth day of the 12-day conflict that occurred during the US and Israeli attacks on Iran in June of last year.
During that period, dozens of individuals allegedly connected with Israel were also detained in Iran. Officials report that strict measures regarding actions against national security will continue.