Bu şəhərdə 51 dərəcə
İranda 2026-cı ilin əvvəlindən bəri dünyada müşahidə olunan ən yüksək temperatur göstəricisi qeydə alınıb.
Medianews.az xəbər verir ki, iyulun 12-də İranın Dehloran şəhərində havanın temperaturu +51,5 dərəcəyə çatıb.
Bu barədə Hidrometeorologiya və Monitorinq Mərkəzi məlumat verib.
Qeyd olunub ki, göstərici 2026-cı ilin əvvəlindən etibarən dünya üzrə ən yüksək temperatur hesab olunur.
Mütəxəssislər bölgədə anomal istilərin davam etdiyini bildirirlər. Yüksək temperatur fonunda əhali üçün təhlükəsizlik tədbirlərinin gücləndirilməsi, xüsusilə yaşlılar və xroniki xəstəlikləri olan şəxslərin diqqətli olması tövsiyə edilir.//Modern.az

Since the beginning of 2026, the highest temperature indicator observed worldwide has been recorded in Iran.
Medianews.az reports that on July 12, the air temperature in Dehloran city, Iran reached +51.5 degrees.
This was reported by the Hydrometeorology and Monitoring Center.
It was noted that this indicator is considered the highest temperature worldwide since the beginning of 2026.
Experts state that anomalous heat continues in the region. Against the background of high temperatures, it is recommended to strengthen safety measures for the population, especially the elderly and individuals with chronic illnesses, to be cautious. //Modern.az