Bu müəllimlərin MAAŞI ARTACAQ
Medianews.az xəbər verir ki, bunu elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
Nazir bildirib ki, "Son zəng"də tənzimləmələr yalnız ictimai təhlükəsizlik və sağlamlığın qorunması baxımından olmalıdır.
Emin Əmrullayev ötən ildən başlayaraq tətbiq edilən tam orta təhsil modelindən də bəhs edib. Onun sözlərinə görə, layihənin məqsədi rayonların ən bacarıqlı müəllimlərini həmin məktəblərdə cəmləşdirərək 10-11-ci sinif şagirdlərinin hazırlığını daha keyfiyyətli şəkildə təmin etməkdir. Təmayül tədris prosesinə cəlb olunan müəllimlərin maaşlarına əlavələr də olacaq.

Children should celebrate the "Last Bell" event exactly as they want to.
Medianews.az reports that the Minister of Science and Education Emin Amrullayev said this in his statement to journalists.
The minister stated that regulations regarding the "Last Bell" should only be made in terms of public safety and health protection.
Emin Amrullayev also spoke about the full secondary education model implemented since last year. According to him, the aim of the project is to concentrate the most skilled teachers of the regions in those schools to provide better quality preparation for students in grades 10-11. Teachers involved in the specialized teaching process will also receive additional payments.