Bu müəllimlərin MAAŞI ARTACAQ
Medianews.az xəbər verir ki, bunu elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
Nazir bildirib ki, "Son zəng"də tənzimləmələr yalnız ictimai təhlükəsizlik və sağlamlığın qorunması baxımından olmalıdır.
Emin Əmrullayev ötən ildən başlayaraq tətbiq edilən tam orta təhsil modelindən də bəhs edib. Onun sözlərinə görə, layihənin məqsədi rayonların ən bacarıqlı müəllimlərini həmin məktəblərdə cəmləşdirərək 10-11-ci sinif şagirdlərinin hazırlığını daha keyfiyyətli şəkildə təmin etməkdir. Təmayül tədris prosesinə cəlb olunan müəllimlərin maaşlarına əlavələr də olacaq.

Дети должны проводить мероприятие "Последний звонок" так, как они хотят его видеть.
Medianews.az сообщает, что об этом в своём заявлении журналистам сказал министр науки и образования Эмин Амруллаев.
Министр отметил, что регулирование на "Последнем звонке" должно касаться только общественной безопасности и защиты здоровья.
Эмин Амруллаев также рассказал о модели полного среднего образования, которая применяется с прошлого года. По его словам, цель проекта — сосредоточить самых способных учителей районов в этих школах для более качественной подготовки учащихся 10-11 классов. Учителям, вовлечённым в профильное обучение, также будет доплата к зарплате.