Bu klinikanın fəaliyyəti
Səhiyyə Nazirliyinin Analitik Ekspertiza Mərkəzi özəl tibb mərkəzi kimi fəaliyyət göstərən “NNC” MMC-yə məxsus klinikada yoxlama keçirib.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, yoxlama zamanı klinikada həkim lisenziyası olmayan şəxslərin həkim fəaliyyəti ilə məşğul olduqları üzə çıxıb. Qanun pozuntusu ilə bağlı klinikanın fəaliyyəti dayandırılıb, məsul şəxs cərimə edilib.
Nazirliyin Analitik Ekspertiza Mərkəzindən sorğumuza cavab olaraq məlumatı təsdiq ediblər. Qeyd edilib ki, sahibkarlıq sahəsində aparılan yoxlamaların tənzimlənməsi və sahibkarların maraqlarının müdafiəsi haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanunun 16-cı və 17-ci maddələrinə müvafiq olaraq Bakı şəhəri Nərimanov rayonu Əliyar Əliyev 41 ünvanda yerləşən “NNS KLİNİKA” MMC-yə məxsus özəl tibb müəssisəsində Səhiyyə Nazirliyinin Analitik Ekspertiza Mərkəzi tərəfindən 6-7 aprel tarixlərində plandankənar (növbədənkənar) yoxlama keçirilib: “Xidməti yoxlama zamanı lisenziya olmadan tibb fəaliyyəti və qeydiyyatsız dərman vasitəsindən istifadə faktı aşkar edildiyindən hüquqi şəxs barəsində inzibati tənbeh tədbiri seçilərək, inzibati xətalar məcəlləsin 210.1 və 221.1 maddələri ilə inzibati xəta haqqında protokol tərtib edilib və aidiyyəti üzrə növbəti icraata göndərilib.
Əlavə olaraq “NNS KLİNİKA” MMC-yə məxsus özəl tibb müəssisəsinin cari fəaliyyətinin dayandırılması üzrə hüquq-mühafizə orqanları qarşısında vəsatətin qaldırılması məqsədilə təqdimat təqdim edilib.
Cari əmək fəaliyyəti üzrə ixtisasına uyğun vəzifənin müəyyən edilməsi məqsədilə Səhiyyə Nazirliyinin Analitik Ekspertiza Mərkəzindən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidmətinə rəsmi müraciət ünvanlanıb”.

The Analytical Expertise Center of the Ministry of Health conducted an inspection at the clinic owned by "NNC" LLC, which operates as a private medical center.
Medianews.az reports, citing "Qafqazinfo," that during the inspection it was revealed that individuals without a medical license were engaged in medical activities at the clinic. Due to the violation of the law, the clinic's activities were suspended and the responsible person was fined.
In response to our inquiry, the Analytical Expertise Center of the Ministry confirmed the information. It was noted that in accordance with Articles 16 and 17 of the Law of the Republic of Azerbaijan on Regulation of Inspections in the Field of Entrepreneurship and Protection of Interests of Entrepreneurs, an unscheduled inspection was conducted by the Analytical Expertise Center of the Ministry of Health on April 6-7 at the private medical institution owned by "NNS CLINIC" LLC located at 41 Aliyar Aliyev, Narimanov district, Baku: "During the inspection, the fact of conducting medical activities without a license and the use of unregistered medicines was detected, therefore an administrative penalty was imposed on the legal entity, an administrative offense protocol was drawn up according to Articles 210.1 and 221.1 of the Code of Administrative Offenses, and the case was referred to the relevant body for further proceedings.
Additionally, a petition was submitted to law enforcement agencies with the aim of suspending the current activities of the private medical institution owned by "NNS CLINIC" LLC.
For the purpose of assigning a position in accordance with professional qualification for ongoing employment activities, an official request was sent from the Analytical Expertise Center of the Ministry of Health to the State Labor Inspection Service under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population."