Bu klinikanın fəaliyyəti
Səhiyyə Nazirliyinin Analitik Ekspertiza Mərkəzi özəl tibb mərkəzi kimi fəaliyyət göstərən “NNC” MMC-yə məxsus klinikada yoxlama keçirib.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, yoxlama zamanı klinikada həkim lisenziyası olmayan şəxslərin həkim fəaliyyəti ilə məşğul olduqları üzə çıxıb. Qanun pozuntusu ilə bağlı klinikanın fəaliyyəti dayandırılıb, məsul şəxs cərimə edilib.
Nazirliyin Analitik Ekspertiza Mərkəzindən sorğumuza cavab olaraq məlumatı təsdiq ediblər. Qeyd edilib ki, sahibkarlıq sahəsində aparılan yoxlamaların tənzimlənməsi və sahibkarların maraqlarının müdafiəsi haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanunun 16-cı və 17-ci maddələrinə müvafiq olaraq Bakı şəhəri Nərimanov rayonu Əliyar Əliyev 41 ünvanda yerləşən “NNS KLİNİKA” MMC-yə məxsus özəl tibb müəssisəsində Səhiyyə Nazirliyinin Analitik Ekspertiza Mərkəzi tərəfindən 6-7 aprel tarixlərində plandankənar (növbədənkənar) yoxlama keçirilib: “Xidməti yoxlama zamanı lisenziya olmadan tibb fəaliyyəti və qeydiyyatsız dərman vasitəsindən istifadə faktı aşkar edildiyindən hüquqi şəxs barəsində inzibati tənbeh tədbiri seçilərək, inzibati xətalar məcəlləsin 210.1 və 221.1 maddələri ilə inzibati xəta haqqında protokol tərtib edilib və aidiyyəti üzrə növbəti icraata göndərilib.
Əlavə olaraq “NNS KLİNİKA” MMC-yə məxsus özəl tibb müəssisəsinin cari fəaliyyətinin dayandırılması üzrə hüquq-mühafizə orqanları qarşısında vəsatətin qaldırılması məqsədilə təqdimat təqdim edilib.
Cari əmək fəaliyyəti üzrə ixtisasına uyğun vəzifənin müəyyən edilməsi məqsədilə Səhiyyə Nazirliyinin Analitik Ekspertiza Mərkəzindən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidmətinə rəsmi müraciət ünvanlanıb”.

Аналитико-экспертный центр Министерства здравоохранения провел проверку в клинике, принадлежащей ООО "NNC", функционирующему как частный медицинский центр.
Medianews.az со ссылкой на "Qafqazinfo" сообщает, что во время проверки выявлено, что в клинике занимались медицинской деятельностью лица, не имеющие лицензии врача. В связи с нарушением закона деятельность клиники приостановлена, ответственное лицо оштрафовано.
В ответ на наш запрос из Аналитико-экспертного центра министерства подтвердили информацию. Было отмечено, что в соответствии со статьями 16 и 17 Закона Азербайджанской Республики "О регулировании проверок в сфере предпринимательства и защите интересов предпринимателей" 6-7 апреля внеплановая (внеочередная) проверка была проведена Аналитико-экспертным центром Министерства здравоохранения в частном медицинском учреждении ООО "NNS КЛИНИКА", расположенном по адресу: город Баку, Наримановский район, улица Элияр Алиев, 41: "Во время служебной проверки выявлен факт ведения медицинской деятельности без лицензии и использования незарегистрированных лекарственных средств, в связи с чем в отношении юридического лица было принято административное взыскание, составлен протокол об административном правонарушении по статьям 210.1 и 221.1 Кодекса об административных правонарушениях и направлен в соответствующее производство."
Кроме того, было подано представление в правоохранительные органы с просьбой о приостановлении текущей деятельности частного медицинского учреждения ООО "NNS КЛИНИКА".
Для определения должности по специальности в рамках текущей трудовой деятельности в Аналитико-экспертный центр Министерства здравоохранения направлено официальное обращение в Государственную службу трудовой инспекции при Министерстве труда и социальной защиты населения.