Müəllimlərin iş yerinin dəyişdirilməsi müsabiqəsinə elektron sənəd qəbulu bu gün başa çatır.
Namizədlər qeyd edilən vaxta qədər www.miq.edu.az/yerdeyishme linkinə daxil olaraq müsabiqədə iştirak etmək üçün qeydiyyatdan keçə bilərlər.
Müsabiqədə dövlət ümumi təhsil müəssisələrində müddətsiz müqavilə əsasında fasiləsiz olaraq 3 tədris ili çalışan şəxslər iştirak edə bilərlər.
Qeyd edək ki, namizədlər təhsilverənlərin sertifikatlaşdırılması (test və müsahibə mərhələsində uğur qazananlar), müəllimlərin işə qəbulu müsabiqəsi və ya diaqnostik qiymətləndirilmədə iki və ya daha çox sayda iştirak ediblərsə, onların üstünlük verdikləri balla müsabiqəyə qatılmaq hüququ var.

The electronic document submission for the competition to change teachers' workplaces ends today.
Candidates can register to participate in the competition by accessing the link www.miq.edu.az/yerdeyishme before the specified time.
Persons who have continuously worked for 3 academic years under an indefinite contract in state general education institutions can participate in the competition.
It should be noted that candidates who have participated in teachers' certification (those who succeed in the test and interview stage), the teacher recruitment competition, or diagnostic evaluation two or more times have the right to participate in the competition with the score they prefer.