Bu ağrılar təhlükəli ola bilər:
Uzun müddət davam edən və gündəlik həyata təsir edən ağrılar ciddi sağlamlıq problemlərinin əlaməti ola bilər.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu türkiyəli travmatoloq-ortoped Osman Görkem Muratoğlu deyib.
Mütəxəssisin sözlərinə görə, bəzi insanlar ağrıları sadə əzələ yorğunluğu hesab edib həkimə müraciəti gecikdirirlər. Halbuki davamlı ağrılar oynaq zədələri, sinir sıxılması, tendon problemləri və ya sınıq kimi ciddi hallardan xəbər verə bilər.
Həkim xüsusilə gecələr də davam edən, hərəkəti məhdudlaşdıran, şişkinlik, keyimə və zəifliklə müşahidə olunan ağrıların diqqətə alınmalı olduğunu vurğulayıb.
O qeyd edib ki, ağrıkəsicilərdən nəzarətsiz istifadə problemi gizlədə və müalicəni gecikdirə bilər. İnternetdən öyrənilən təsadüfi məşqlər və yanlış müdaxilələrin də vəziyyəti ağırlaşdırdığı bildirilib.

Длительные боли, влияющие на повседневную жизнь, могут быть признаком серьезных проблем со здоровьем.
По информации Medianews.az, об этом рассказал турецкий травматолог-ортопед Осман Гёркем Муратоглу.
По словам специалиста, некоторые люди считают боли простой мышечной усталостью и откладывают обращение к врачу. Однако постоянные боли могут свидетельствовать о серьезных состояниях, таких как повреждения суставов, защемление нервов, проблемы с сухожилиями или переломы.
Врач особо отметил, что следует обращать внимание на боли, которые продолжаются даже ночью, ограничивают движение и сопровождаются отеком, онемением и слабостью.
Он отметил, что неконтролируемое использование обезболивающих может скрывать проблему и задерживать лечение. Также сообщается, что случайные упражнения, изученные в интернете, и неправильные вмешательства усугубляют состояние.