Braziliyada DRAMATİK FİNAL - Amansız mübarizə, kütləvi dava, 23 qırmızı vərəqə -
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən  xəbər verir ki, "Kruzeyro"nun 1:0 hesabı ilə öndə olduğu matçın bitməsinə az qalmış "Atletiko Mineyro"nun qolkiperi ilə rəqibin oyunçusu arasında qarşıdurma yaşanıb.
Bu qarşıdurma sonradan oyunçular arasında meydanda kütləvi davaya çevrilib. "Atletiko Mineyro"nun ulduz futbolçusu Halk da insidentə qoşulub. O, rəqib oyunçunun başına yumruqla zərbələr endirib.
Kütləvi dava səbəbindən 23 futbolçunun qırmızı vərəqə ilə cəzalandırıldığı bildirilir. Lakin bu cəzalar yalnız "Liga Mineyro" turnirinə şamil olunacaq. Yəni cəzalanan futbolçular Braziliya çempionatında matçlara çıxa biləcəklər.

В Бразилии в финальном матче турнира "Лига Минейро" произошла массовая драка между футболистами "Крузейро" и "Атлетико Минейро".
Medianews.az со ссылкой на Oxu.Az сообщает, что незадолго до окончания матча, в котором "Крузейро" вел со счетом 1:0, произошла стычка между вратарём "Атлетико Минейро" и игроком соперника.
Эта стычка впоследствии переросла в массовую драку на поле между игроками. Звезда "Атлетико Минейро" Халк также подключился к инциденту. Он наносил удары кулаком по голове игрока соперника.
Сообщается, что из-за массовой драки 23 футболиста были наказаны красными карточками. Однако эти наказания будут применены только в турнире "Лига Минейро". То есть наказанные футболисты смогут выходить на матчи в бразильском чемпионате.