Boşanma ərəfəsində olduğu xanımını öldürdü -
Medianews.az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, boşanma mərhələsində olduğu həyat yoldaşı Özləm Aslanı marketə gedərkən saxlayan Nihat Aslan ağır cinayət törədib.
Belə ki, Nihat Aslan həyat yoldaşının yolunu kəsərək ona hücum edib və ağır xəsarətlər yetirib. Üç uşaq anası olan Özləm Aslan ətrafdakı vətəndaşların bütün səylərinə baxmayaraq hadisə yerində həyatını itirib.
Hadisədən sonra qaçaraq bir dostunun evində gizlənən şübhəli şəxs polisin apardığı əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində qısa müddət ərzində tapılaraq saxlanılıb.

Убил жену, с которой находился на грани развода -
Medianews.az со ссылкой на Milli.Az сообщает, что Нихат Асланд, который был в процессе развода со своей женой Өзлем Аслан, задержал её, когда она шла в магазин, и совершил тяжкое преступление.
Так, Нихат Аслан перегородил путь своей жене, напал на неё и нанес тяжёлые травмы. Өзлем Аслан, мать троих детей, несмотря на все усилия окружающих граждан, скончалась на месте происшествия.
После инцидента подозреваемый скрылся и прятался у друга, но в результате оперативно-разыскных мероприятий полиции был быстро найден и задержан.