Blogerin ölmüdə adı hallanan aktyor ifadə verib -
Türkiyədə evində ölü tapılan Ayşəgül Əraslanın ölümü ilə bağlı araşdırma davam edir. İstintaq zamanı məlum olub ki, hadisədən təxminən bir saat əvvəl aktyor Sunay Kurtuluş gənc qadının evində olub.
Medianews.az xəbər verir ki, polis Sunay Kurtuluşun ifadəsini alıb.
Aktyor bildirib ki, Əraslan onunla zarafat edərək şillə vurub. Bundan narahat olduğu üçün aralarında qısa mübahisə yaşanıb. O, daha sonra evdən ayrılıb.
“Yeraltı” serialında Adnan obrazını canlandıran Sunay Kurtuluş sosial şəbəkədə də açıqlama verib. Onun vəkilinin sözlərinə görə, aktyor yalnız məlumat məqsədilə dindirilib və hadisə ilə bağlı şahid qismində ifadə verib.

Актёр, чьё имя упоминалось в деле о смерти блогера, дал показания -
В Турции продолжается расследование смерти Айшегюль Эраслан, найденной мертвой в своем доме. В ходе следствия выяснилось, что примерно за час до происшествия актер Сунаи Куртулуш был в доме молодой женщины.
Как сообщает Medianews.az, полиция допросила Сунаи Куртулуша.
Актер заявил, что Эраслан пошутила с ним и дала пощечину. Из-за этого он был обеспокоен, и между ними произошла короткая ссора. Позже он покинул дом.
Сунаи Куртулуш, который играет роль Аднана в сериале «Подземка», также сделал заявление в социальных сетях. По словам его адвоката, актер допрашивался лишь для получения информации и давал показания в качестве свидетеля по делу.