Bir gün əvvəl hoteldə kəşfiyyat aparıb -
ABŞ Prezidenti Donald Trampın qatıldığı tədbirdə baş verən silahlı hücumla bağlı yeni detallar üzə çıxıb.
Medianews.az xəbər verir ki, hücumçu hadisədən bir gün əvvəl məkanın yerləşdiyi hoteldə kəşfiyyat aparıb.
Hadisə aprelin 25-də keçirilən Ağ Ev Müxbirləri Assosiasiyasının şam yeməyi zamanı baş verib. Yeni yayılan təhlükəsizlik kamerası görüntülərində hücumçu kimi tanınan Koul tomas Allenin hücumdan əvvəl ərazini araşdırdığı əks olunub.
Prokurorluq nümayəndələri bildiriblər ki, bu görüntülər hücumun əvvəlcədən planlaşdırıldığını göstərir. Kadrlarda şübhəlinin hadisə günü gizləndiyi dəhlizdə Gizli Xidmət agenti ilə üz-üzə gəlməsi də yer alır. Agent qısa müddət gözləsə də, hücumçunu fərq etmədən ərazidən uzaqlaşır.
Bundan təxminən 12 saniyə sonra silahlı şəxs təhlükəsizlik nöqtəsinə hücum edir. Hadisə zamanı bir hüquq-mühafizə əməkdaşının hücumçunun açdığı atəş nəticəsində yaralandığı bildirilir.
Qeyd edək ki, 31 yaşlı şübhəli saxlanılıb və ona qarşı ABŞ Prezidentinə qarşı sui-qəsd cəhdində ittiham irəli sürülüb. Hadisə ilə bağlı istintaq davam edir.//Qafqazinfo

New details have emerged about the armed attack at an event attended by US President Donald Trump.
Medianews.az reports that the attacker conducted reconnaissance at the hotel where the venue was located one day before the incident.
The incident occurred during the White House Correspondents' Association dinner held on April 25. New released security camera footage shows Coul Thomas Allen, identified as the attacker, surveying the area before the attack.
Prosecutors stated that this footage indicates that the attack was premeditated. The footage also shows the suspect on the day of the event coming face-to-face with a Secret Service agent in a hallway where he was hiding. The agent waits briefly but leaves the area without noticing the attacker.
About 12 seconds later, the armed individual attacks the security checkpoint. It is reported that one law enforcement officer was injured by gunfire opened by the attacker during the incident.
It should be noted that the 31-year-old suspect has been detained and charged with attempted assassination against the US President. The investigation into the incident is ongoing.//Qafqazinfo