Biləsuvarda 64 yaşlı qadın dəfələrlə bıçaqlandı -
Biləsuvar rayonunda cinayət hadisəsi baş verib. 64 yaşlı Məhbubə Mikayılovanın qonşusu, 23 yaşlı Xəyal Qubadlı tərəfindən bıçaqlandığı bildirilir.
Xəsarət alanın oğlu baş verənləri Baku TV-yə belə şərh edib: "Mən özüm şəhərdə işləyirəm. Anamla yoldaşım qalır. Oğlan pəncərədən girib. Görüb anam uzanıb. Deyib ki, sən məni gördün, səni öldürəcəyəm. 29 dənə bıçaq vurub anama".
Çoxsaylı xəsarətlər alan Məhbubə Mikayılova Biləsuvar Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına aparılıb. Xəstəxanadan verilən məlumata görə, qadının müalicəsi reanimasiya və intensiv terapiya şöbəsində davam etdirilir. Vəziyyəti stabil olaraq qiymətləndirilir.
Daxili İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətindən bildirilib ki, hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Xəyal Qubadlı polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.

В Белясове 64-летняя женщина несколько раз была ранена ножом -
В районе Билясувар произошло преступление. 64-летняя Мехбюбе Микайлова была зарезана своим соседом, 23-летним Хаялом Кубадли.
Сын пострадавшей прокомментировал происшествие телеканалу Baku TV следующим образом: "Я работаю в городе. Моя мать остается с моей супругой. Парень залез через окно. Увидел, что мама лежит. Сказал: 'Ты меня увидела, я тебя убью.' Он нанес моей матери 29 ударов ножом".
Мехбюбе Микайлова с множественными травмами была доставлена в Центральную больницу района Билясувар. По информации из больницы, лечение женщины продолжается в отделении реанимации и интенсивной терапии. Ее состояние оценивается как стабильное.
Из пресс-службы Министерства внутренних дел сообщили, что подозреваемый в совершении преступления Хаял Кубадли был задержан полицейскими.