Biləsuvarda 64 yaşlı qadın dəfələrlə bıçaqlandı -
Biləsuvar rayonunda cinayət hadisəsi baş verib. 64 yaşlı Məhbubə Mikayılovanın qonşusu, 23 yaşlı Xəyal Qubadlı tərəfindən bıçaqlandığı bildirilir.
Xəsarət alanın oğlu baş verənləri Baku TV-yə belə şərh edib: "Mən özüm şəhərdə işləyirəm. Anamla yoldaşım qalır. Oğlan pəncərədən girib. Görüb anam uzanıb. Deyib ki, sən məni gördün, səni öldürəcəyəm. 29 dənə bıçaq vurub anama".
Çoxsaylı xəsarətlər alan Məhbubə Mikayılova Biləsuvar Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına aparılıb. Xəstəxanadan verilən məlumata görə, qadının müalicəsi reanimasiya və intensiv terapiya şöbəsində davam etdirilir. Vəziyyəti stabil olaraq qiymətləndirilir.
Daxili İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətindən bildirilib ki, hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Xəyal Qubadlı polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.

In Bilasuvar, a 64-year-old woman was stabbed multiple times -
A criminal incident occurred in Bilasuvar district. It is reported that 64-year-old Mahbuba Mikayilova was stabbed by her neighbor, 23-year-old Khayal Qubadli.
The son of the injured commented on what happened to Baku TV as follows: "I work in the city myself. My mother stays with my spouse. The boy entered through the window. Seeing that my mother was lying down, he said, 'You saw me, I will kill you.' He stabbed my mother 29 times."
Mahbuba Mikayilova, who suffered multiple injuries, was taken to Bilasuvar District Central Hospital. According to the information provided by the hospital, the woman's treatment continues in the intensive care and reanimation department. Her condition is assessed as stable.
The press service of the Ministry of Internal Affairs reported that Khayal Qubadli, who is suspected of committing the incident, was detained by the police officers.