Bəzi şəxslərə pulsuz
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi əlilliyi müəyyən olunmuş şəxslər və şəhid ailələri üçün Salyan rayonunda 12 ədəd üçotaqlı mənzilin satın alınması üçün tender elan olunub.
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, mənzillərin şəhid ailələri və əlilliyi olan şəxslərə verilməsi planlaşdırılıb.
Belə ki, 12 mənzilin tikilməsi üçün ehtimal olunan qiymət 1 milyon 188 min manatdır.
Xatırladaq ki, daha əvvəl sözügedən rayonda üç otaqdan ibarət altı, iki otaqdan ibarət doqquz mənzilin satın alınması, həmçinin Neftçalada hər biri üç otaqdan ibarət 20 mənzilin alınması üçün tender elan edilmişdi.

Некоторым лицам бесплатно
Подведомственное Министерству труда и социальной защиты населения Агентство социальных услуг объявило тендер на приобретение 12 трехкомнатных квартир в Сальянском районе для лиц с установленной инвалидностью и семей шехидов.
Medianews.az, ссылаясь на Oxu.Az, сообщает, что планируется передать квартиры семьям шехидов и лицам с инвалидностью.
Так, предполагаемая стоимость строительства 12 квартир составляет 1 миллион 188 тысяч манатов.
Напомним, что ранее на указанном районе был объявлен тендер на приобретение шести квартир с тремя комнатами и девяти квартир с двумя комнатами, а также на приобретение 20 квартир с тремя комнатами в каждая в Нефтчале.