Bəhlul Mustafazadəyə Asiyadan başqa təkliflər də var
"Bəhlulla danışdım, dedi ki, onlar indi klubun düşərgəsinə qatılmasını tələb ediblər. Çempionat martda başlasa da, hazırlıq mərhələsinə qatılması və transfer pəncərəsinin bağlanması səbəbindən bu addımı atıblar. 2+1 illik müqavilə təklif olunub. Lakin Bəhlul son anda imtina edib".
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri futbolinfo.az saytına açıqlamasında Bəhlul Mustafazadənin atası Ələmdar Mustafayev deyib.
O, "Qarabağ"ın 29 yaşlı müdafiəçisinin Çinin "Şençjen Penq Siti" klubuna transferinin baş tutmamasına aydınlıq gətirib. Ələmdar bəyin sözlərinə görə, qərar futbolçunun özü tərəfindən verilib və klubun təsiri olmayıb:
"Deyib ki, komandanın qarşıda iki vacib oyunu və sıx qrafiki var. Bu şəraitdə, çətin vəziyyətdə "Qarabağ"ı tərk etmək istəməyib. Qarşı tərəf isə "indi gəlsin" deyib. Nəticədə Bəhlul özü "Qarabağ"da qalmaq qərarını verib".
Mustafayev Çindən başqa təkliflərin də olduğunu bildirib:
"Digər klublardan da müraciətlər vardı. Asiyadansa Avropaya getməsini daha məqsədəuyğun hesab edirəm. Çünki futbolun mərkəzi oradır. Amma elə klub olmalıdır ki, avrokuboklarda mübarizə aparsın. Bu imkanı əvvəllər də olub, lakin yararlanmamışdı. "Qarabağ" da onun getməsini istəməyib. Qərarına hörmət edirəm, amma qalmasını istəyirdim".

"I spoke with Bəhlulla, he said that they have now demanded that he join the club’s camp. Although the championship starts in March, due to the preparation phase and the closing of the transfer window, they took this step. A 2+1 year contract was offered. However, Bəhlul refused at the last moment."
Medianews.az reports that these words were said by Ələmdar Mustafayev, the father of Bəhlul Mustafazadə, in his statement to the website futbolinfo.az.
He clarified why the transfer of the 29-year-old defender of "Qarabağ" to the Chinese club "Shenzhen Peng City" did not happen. According to Ələmdar bəy, the decision was made by the footballer himself and the club had no influence:
"He said that the team has two important games ahead and a tight schedule. In this situation, he did not want to leave 'Qarabağ' in a difficult condition. The other side said 'come now.' As a result, Bəhlul himself decided to stay at 'Qarabağ.'"
Mustafayev also stated that there were offers from other than China:
"There were also inquiries from other clubs. I find it more appropriate for him to go to Europe rather than Asia. Because the center of football is there. But there should be a club that competes in European club competitions. He had this opportunity before, but he didn't use it. 'Qarabağ' also did not want him to leave. I respect his decision, but I wanted him to stay."