Bəhlul Mustafazadəyə Asiyadan başqa təkliflər də var
"Bəhlulla danışdım, dedi ki, onlar indi klubun düşərgəsinə qatılmasını tələb ediblər. Çempionat martda başlasa da, hazırlıq mərhələsinə qatılması və transfer pəncərəsinin bağlanması səbəbindən bu addımı atıblar. 2+1 illik müqavilə təklif olunub. Lakin Bəhlul son anda imtina edib".
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri futbolinfo.az saytına açıqlamasında Bəhlul Mustafazadənin atası Ələmdar Mustafayev deyib.
O, "Qarabağ"ın 29 yaşlı müdafiəçisinin Çinin "Şençjen Penq Siti" klubuna transferinin baş tutmamasına aydınlıq gətirib. Ələmdar bəyin sözlərinə görə, qərar futbolçunun özü tərəfindən verilib və klubun təsiri olmayıb:
"Deyib ki, komandanın qarşıda iki vacib oyunu və sıx qrafiki var. Bu şəraitdə, çətin vəziyyətdə "Qarabağ"ı tərk etmək istəməyib. Qarşı tərəf isə "indi gəlsin" deyib. Nəticədə Bəhlul özü "Qarabağ"da qalmaq qərarını verib".
Mustafayev Çindən başqa təkliflərin də olduğunu bildirib:
"Digər klublardan da müraciətlər vardı. Asiyadansa Avropaya getməsini daha məqsədəuyğun hesab edirəm. Çünki futbolun mərkəzi oradır. Amma elə klub olmalıdır ki, avrokuboklarda mübarizə aparsın. Bu imkanı əvvəllər də olub, lakin yararlanmamışdı. "Qarabağ" da onun getməsini istəməyib. Qərarına hörmət edirəm, amma qalmasını istəyirdim".

"Я поговорил с Бахлулой, он сказал, что им сейчас потребовали присоединиться к лагерю клуба. Хотя чемпионат начинается в марте, они приняли это решение из-за участия в подготовительном этапе и закрытия трансферного окна. Предложен контракт на 2+1 года. Но Бахлул в последний момент отказался".
Medianews.az сообщает, что эти слова в интервью сайту futbolinfo.az сказал отец Бахлула Мустафазаде — Элемдар Мустафаев.
Он прояснил ситуацию с тем, почему переход 29-летнего защитника "Карабаха" в китайский клуб "Шэньчжэнь Пэнг Сити" не состоялся. По словам Элемдара бэя, решение было принято самим футболистом и клуб не оказывал на это влияния:
"Он сказал, что у команды впереди две важные игры и плотный график. В такой ситуации он не хотел уходить из "Карабаха" в трудное время. Противоположная сторона сказала 'приходи сейчас'. В итоге Бахлул сам решил остаться в "Карабахе".
Мустафаев также сообщил, что были и другие предложения из Китая:
"Были обращения и от других клубов. Считаю более целесообразным ему ехать в Европу, чем в Азию. Потому что центр футбола там. Но это должен быть такой клуб, который борется в еврокубках. Раньше у него был такой шанс, но он им не воспользовался. "Карабах" тоже не хотел его отпускать. Я уважаю его решение, но хотел, чтобы он остался".