BƏƏ Prezidenti İlham Əliyevi
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidenti Şeyx Məhəmməd bin Zayed Al Nəhyan Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevi "Sülh və Barışıq üçün Gernika mükafatı"na layiq görülməsi münasibətilə təbrik edib.
Medianews.az xəbər verir ki, BƏƏ Prezidentinin təbriklərini ölkənin XİN rəhbəri Səid bin Mübarək Əl-Haciri Prezident İlham Əliyevlə görüşündə çatdırıb.
Təbriklərə görə təşəkkür edən Prezident İlham Əliyev Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin qurucusu, sabiq Prezidenti Şeyx Zayed bin Sultan Al Nəhyanın humanitar irsini və dəyərlərini təşviq edən "Zayed İnsan Qardaşlığı Mükafatı"na layiq görülməsini xatırladı və buna görə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidentinə bir daha minnətdarlığını çatdırmağı qonaqdan xahiş etdi.//Bakıvaxtı.az

The President of the United Arab Emirates, Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, congratulated the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, on being awarded the "Gernika Prize for Peace and Reconciliation".
According to Medianews.az, citing Bakivaxthi.az, the UAE President's congratulations were conveyed by the country's Foreign Minister, Said bin Mubarak Al Hajri, during his meeting with President Ilham Aliyev.
Expressing gratitude for the congratulations, President Ilham Aliyev recalled being awarded the "Zayed Human Fraternity Award," which promotes the humanitarian legacy and values of the founder and former President of the United Arab Emirates, Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan, and asked the guest to once again convey his thanks to the President of the United Arab Emirates for this.