BƏƏ Prezidenti İlham Əliyevi
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidenti Şeyx Məhəmməd bin Zayed Al Nəhyan Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevi "Sülh və Barışıq üçün Gernika mükafatı"na layiq görülməsi münasibətilə təbrik edib.
Medianews.az xəbər verir ki, BƏƏ Prezidentinin təbriklərini ölkənin XİN rəhbəri Səid bin Mübarək Əl-Haciri Prezident İlham Əliyevlə görüşündə çatdırıb.
Təbriklərə görə təşəkkür edən Prezident İlham Əliyev Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin qurucusu, sabiq Prezidenti Şeyx Zayed bin Sultan Al Nəhyanın humanitar irsini və dəyərlərini təşviq edən "Zayed İnsan Qardaşlığı Mükafatı"na layiq görülməsini xatırladı və buna görə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidentinə bir daha minnətdarlığını çatdırmağı qonaqdan xahiş etdi.//Bakıvaxtı.az

Президент Объединённых Арабских Эмиратов Шейх Мухаммед бин Зайд Аль Нахайян поздравил Президента Азербайджана Ильхама Алиева с присуждением ему «Премии Герники за мир и согласие».
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на Bakıvaxtı.az, поздравления Президента ОАЭ передал глава МИД страны Саид бин Мубарак Аль-Хаджири во время встречи с Президентом Ильхамом Алиевым.
Благодарный за поздравления Президент Ильхам Алиев вспомнил о том, что был удостоен «Премии Зайеда за человеческое братство», которая пропагандирует гуманитарное наследие и ценности основателя и бывшего Президента Объединённых Арабских Эмиратов Шейха Зайеда бин Султана Аль Нахаяна, и попросил гостя выразить ещё раз свою благодарность Президенту Объединённых Арабских Эмиратов.