Batumidə Azərbaycan vətəndaşlarında külli miqdarda narkotik aşkarlanıb
Gürcüstanın Batumi şəhərində narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsində şübhəli bilinən iki Azərbaycan vətəndaşı saxlanılıb.
Bu barədə ölkənin Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) məlumat yayıb.
Məlumata görə, 1995-ci il təvəllüdlü A. A. və 1994-cü il təvəllüdlü S. Z. müxtəlif vaxtlarda narkotik vasitələrin qanunsuz əldə edilməsi və saxlanılması ittihamı ilə həbs ediliblər.
Təqsirləndirilən şəxslərin müvəqqəti yaşayış yerinə baxış keçirilib və satış məqsədilə hazırlanmış külli miqdarda narkotik vasitə və psixotrop maddələr aşkar edilib.
Bundan əlavə, hüquq-mühafizə orqanları narkotiklərin qablaşdırılması və paylanması üçün istifadə olunan müxtəlif materiallar da aşkarlayıb.
Faktla bağlı Gürcüstan Cinayət Məcəlləsinin 260 və 261-ci maddələrinin 3-cü hissəsinin "A" bəndi ilə istintaq aparılır. Sözügedən maddələr 20 ilədək və ya ömürlük azadlıqdan məhrumetmə cəzasını nəzərdə tutur./"Report"

Two Azerbaijani citizens suspected of illegal drug trafficking have been detained in the city of Batumi, Georgia.
This was reported by the country's Ministry of Internal Affairs (MIA).
According to the information, A. A., born in 1995, and S. Z., born in 1994, were previously arrested on charges of illegal acquisition and possession of narcotic substances.
A search was conducted at the defendants' temporary residence, and a large quantity of narcotic drugs and psychotropic substances prepared for sale was discovered.
Additionally, law enforcement agencies found various materials used for packaging and distributing drugs.
An investigation is underway under Article 260 and Part 3 "A" of Article 261 of the Criminal Code of Georgia related to this case. These articles provide for a penalty of up to 20 years or life imprisonment. / "Report"