Başqırdıstanda neft emalı zavodu
Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargahı Rusiyanın Başqırdıstan vilayətinin Ufa şəhərindəki “Başneft-Novoil” neft emalı zavodunun, eləcə də Zaporojye vilayətinin işğal olunmuş ərazisində Kulikovo təlim poliqonunun və sursat anbarının məhv edildiyini təsdiqləyib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Ukrayna Ordusunun Baş Qərargahı sosial mediada məlumat verib.
Bildirilib ki, Ukrayna Silahlı Qüvvələri sözügedən istiqamətlərə 1-2 aprel tarixlərində zərbələr endirib.
Bundan əlavə, Donetsk və Dnepropetrovsk vilayətlərində Rusiya ordusunun canlı qüvvəsinə öldürücü zərbələrin endirildiyi qeyd olunub.

The General Staff of the Armed Forces of Ukraine has confirmed the destruction of the "Bashneft-Novoil" oil refinery in Ufa city, Bashkortostan region of Russia, as well as the Kulikovo training ground and ammunition depot in the occupied territory of Zaporizhzhia region.
Medianews.az reports that the General Staff of the Ukrainian Army provided this information on social media.
It was reported that the Armed Forces of Ukraine struck these directions on April 1-2.
In addition, it was noted that lethal strikes were inflicted on Russian military personnel in the Donetsk and Dnipropetrovsk regions.