"Barselona"nın ulduzu ÇSKA-da
"Liverpul" və Kataloniyanın "Barselona" klubunun sabiq yarımmüdafiəçisi Filippe Koutinyo Moskvanın CSKA klubuna keçməyə isti yanaşmır.
BAKU.WS xəbər verir ki, bu barədə "ESPN Brazil" məlumat yayıb.
Mənbənin məlumatına əsasən, 33 yaşlı futbolçu karyerasını ABŞ-nin MLS liqasında davam etdirmək və ya peşəkar futbolçu karyerasını başa vurmaq variantlarını nəzərdən keçirir.
Koutinyo "CR Vasco da Gama" klubunun yetirməsidir. O, karyerası ərzində "İnter Milan", "Espanyol", "Barselona", "Liverpul", "Bayern" və Qətərin "Əl-Duhail" klublarında çıxış edib.
"İnter"in heyətində braziliyalı futbolçu İtaliya Kuboku və Superkubokunu qazanıb. "Barselona" ilə iki dəfə İspaniya çempionu olub və iki dəfə ölkə kubokunun qalibi adını qazanıb. "Bavariya"nın tərkibində isə Almaniya çempionluğu, Almaniya Kuboku və UEFA Çempionlar Liqasının qalibi olub.

"Barcelona" star at CSKA
Former midfielder of "Liverpool" and Catalonia's "Barcelona" club Philippe Coutinho is not enthusiastic about moving to Moscow's CSKA club.
BAKU.WS reports that "ESPN Brazil" has provided information about this.
According to the source, the 33-year-old footballer is considering continuing his career in the USA's MLS league or ending his professional football career.
Coutinho is a product of the "CR Vasco da Gama" club. Throughout his career, he has played for "Inter Milan," "Espanyol," "Barcelona," "Liverpool," "Bayern," and Qatar's "Al-Duhail" clubs.
As part of "Inter," the Brazilian footballer won the Italian Cup and Super Cup. With "Barcelona," he became the Spanish champion twice and won the national cup twice. With "Bayern," he won the German championship, German Cup, and UEFA Champions League.
The midfielder, who has played 68 games for the Brazilian national team, scored 21 goals and became a winner of the Copa America.