“Barselona” bu hücumçusunu
“Barselona”ya icarəyə verilmiş hücumçu Markus Reşford yayda yenidən “Mançester Yunayted”ə qayıda bilər.
Medianews.az Lent.az-a istinadən xəbər verir ki, “Mançester Yunayted” futbolçunun qiymətini aşağı salmaq niyyətində deyil. İngilis klubunun rəhbərliyi hesab edir ki, Reşfordun La Liqadakı uğurlu çıxışı onun dəyərini artırıb və başqa bir top-kluba satılacağı halda daha sərfəli məbləğ əldə etmək mümkündür.
Qeyd olunur ki, “Mançester Yunayted” potensial alıcılarla razılığa gələ bilməsə, Reşford karyerasını Mançesterdə davam etdirəcək. Bildirilir ki, futbolçu Premyer Liqaya qayıtmağa qarşı deyil, lakin “Barselona”da qalmağa üstünlük verir.
İngiltərə millisinin üzvü olan futbolçu 2025-ci ilin iyulundan etibarən icarə əsasında “Barselona”da çıxış edir. Kataloniya klubu onu birdəfəlik transfer etmək istəyir, lakin yayadək tələb olunan təxminən 30 milyon avronu toplamaq çətin ola bilər. Cari mövsümdə 28 yaşlı hücumçu İspaniya çempionatında 24 oyunda iştirak edib, 4 qol vurub və 7 məhsuldar ötürmə verib.

"Barcelona" this forward
Striker Marcus Rashford, who is on loan to "Barcelona," may return to "Manchester United" again in the summer.
Medianews.az reports via Lent.az that "Manchester United" does not intend to lower the player's price. The English club's management believes that Rashford's successful performance in La Liga has increased his value, and if he is sold to another top club, it will be possible to get a more favorable amount.
It is noted that if "Manchester United" cannot reach an agreement with potential buyers, Rashford will continue his career in Manchester. It is reported that the player is not against returning to the Premier League but prefers to stay at "Barcelona."
The England national team player has been playing for "Barcelona" on loan since July 2025. The Catalan club wants to make his transfer permanent, but it may be difficult to gather the required approximately 30 million euros by the summer. In the current season, the 28-year-old striker has participated in 24 games in the Spanish championship, scored 4 goals, and provided 7 productive assists.