Bu gün Bakının Binəqədi və Sabunçu rayonlarının bəzi ərazilərində qaz təchizatında müvəqqəti fasilə olacaq.
"Azəriqaz" İstehsalat Birliyindən verilən məlumata görə, fasilə təmir-quraşdırma və payız-qış mövsümünə hazırlıq işləri ilə əlaqədardır.
Bildirilib ki, iyulun 17-də saat 10:00-dan etibarən işlər başa çatanadək Binəqədi rayonunun 6-cı, 7-ci, 8-ci və 9-cu mikrorayonlarında, M.Ə.Rəsulzadə qəsəbəsinin bir hissəsində, Xutor qəsəbəsində, Vorovski yaşayış massivində, eləcə də Sabunçu rayonunun Səməd Vurğun və Azərbaycan qadını küçələrində qazın verilişi dayandırılacaq.
"Azəriqaz" qeyd edib ki, təmir işləri başa çatdıqdan sonra qaz təchizatı mərhələli şəkildə bərpa ediləcək.

Сегодня в некоторых районах Бинагадинского и Сабунчинского районов Баку временно прекратится газоснабжение.
По информации, предоставленной Производственным объединением «Азеригаз», перерыв связан с ремонтно-монтажными работами и подготовкой к осенне-зимнему периоду.
Сообщается, что 17 июля с 10:00 до окончания работ будет прекращена подача газа в 6-й, 7-й, 8-й и 9-й микрорайонах Бинагадинского района, в части поселка М.А. Расулзаде, в поселке Хутор, жилом массиве Воровский, а также на улицах Самеда Вруна и Азербайджанской женщины в Сабунчинском районе.
«Азеригаз» отметил, что после завершения ремонтных работ газоснабжение будет восстановлено поэтапно.