Bu gün Bakının Binəqədi və Sabunçu rayonlarının bəzi ərazilərində qaz təchizatında müvəqqəti fasilə olacaq.
"Azəriqaz" İstehsalat Birliyindən verilən məlumata görə, fasilə təmir-quraşdırma və payız-qış mövsümünə hazırlıq işləri ilə əlaqədardır.
Bildirilib ki, iyulun 17-də saat 10:00-dan etibarən işlər başa çatanadək Binəqədi rayonunun 6-cı, 7-ci, 8-ci və 9-cu mikrorayonlarında, M.Ə.Rəsulzadə qəsəbəsinin bir hissəsində, Xutor qəsəbəsində, Vorovski yaşayış massivində, eləcə də Sabunçu rayonunun Səməd Vurğun və Azərbaycan qadını küçələrində qazın verilişi dayandırılacaq.
"Azəriqaz" qeyd edib ki, təmir işləri başa çatdıqdan sonra qaz təchizatı mərhələli şəkildə bərpa ediləcək.

Today, there will be a temporary interruption in the gas supply in some areas of Binagadi and Sabunchu districts of Baku.
According to the information provided by "Azerigaz" Production Association, the interruption is related to repair-installation works and preparations for the autumn-winter season.
It was reported that on July 17, from 10:00 AM until the work is completed, the gas supply will be stopped in the 6th, 7th, 8th, and 9th microdistricts of Binagadi district, a part of M.Ə.Rasulzade settlement, Khutor settlement, Vorovski residential area, as well as in Samed Vurgun and Azerbaijan Woman streets of Sabunchu district.
"Azerigaz" noted that after the completion of the repair work, the gas supply will be gradually restored.