Bakıda yaşayış binasında yanğın başlayıb, sakinlər təxliyə olunub -
Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Xocalı prospektində yerləşən yaşayış binasının şaxtasında baş vermiş yanğın Fövqəladə Halar Nazirliyinin qüvvələri tərəfindən genişlənməsinə imkan verilmədən qısa müddətdə söndürülüb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə FHN-in Mətbuat xidmətinin məlumatında deyilir.
Təhlükəsizlik tədbirləri çərçivəsində bina sakinləri təxliyə edilib.
11.42
Bakının Xətai rayonunda yaşayış binasında yanğın baş verib.
Medianews.az APA-ya istinadən xəbər verir ki, yanğın Xocalı prospektində yaşayış binasının 6-cı mərtəbəsində yerləşən mənzildə qeydə alınıb.
Hazırda yanğınla mübarizə tədbirləri davam etdirilir, bina sakinləri təxliyə olunub.
11.27
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Mətbuat xidmətindən Medianews.az-a verilən məlumata görə, “112” qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Xocalı prospektində yerləşən yaşayış binasında yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar dərhal əraziyə FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin və Bakı Regional Mərkəzinin qüvvələri cəlb edilib.

A fire has broken out in a residential building in Baku, residents have been evacuated -
A fire has broken out in a residential building in Baku, residents have been evacuated - UPDATED - PHOTO - VIDEO
A fire broke out in a residential building in the Khatai district of Baku.
According to Medianews.az, citing APA, the fire was recorded in an apartment on the 6th floor of a residential building on Khocali Avenue.
Firefighting measures are currently ongoing, and the residents of the building have been evacuated.
11:27
According to information provided to Medianews.az by the Press Service of the Ministry of Emergency Situations, a report was received through the "112" hotline about a fire occurring in a residential building located on Khocali Avenue in the Khatai district of Baku city.
In response to the report, units from the State Fire Protection Service of the Ministry of Emergency Situations and the Baku Regional Center were immediately dispatched to the scene.