Bakıda yaşayış binasında yanğın başlayıb, sakinlər təxliyə olunub -
Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Xocalı prospektində yerləşən yaşayış binasının şaxtasında baş vermiş yanğın Fövqəladə Halar Nazirliyinin qüvvələri tərəfindən genişlənməsinə imkan verilmədən qısa müddətdə söndürülüb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə FHN-in Mətbuat xidmətinin məlumatında deyilir.
Təhlükəsizlik tədbirləri çərçivəsində bina sakinləri təxliyə edilib.
11.42
Bakının Xətai rayonunda yaşayış binasında yanğın baş verib.
Medianews.az APA-ya istinadən xəbər verir ki, yanğın Xocalı prospektində yaşayış binasının 6-cı mərtəbəsində yerləşən mənzildə qeydə alınıb.
Hazırda yanğınla mübarizə tədbirləri davam etdirilir, bina sakinləri təxliyə olunub.
11.27
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Mətbuat xidmətindən Medianews.az-a verilən məlumata görə, “112” qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Xocalı prospektində yerləşən yaşayış binasında yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar dərhal əraziyə FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin və Bakı Regional Mərkəzinin qüvvələri cəlb edilib.

В жилом доме в Баку начался пожар, жители эвакуированы -
Medianews.az со ссылкой на APA сообщает, что пожар был зафиксирован в квартире, расположенной на 6-м этаже жилого дома на проспекте Ходжалы.
В настоящее время продолжаются мероприятия по тушению пожара, жильцы дома эвакуированы.
11.27
В жилом доме в Хатаинском районе Баку произошел пожар.
По информации пресс-службы Министерства по чрезвычайным ситуациям, сообщенной Medianews.az, в горячую линию «112» поступила информация о пожаре в жилом доме, расположенном на проспекте Ходжалы в Хатаинском районе города Баку.
В связи с этим на место происшествия были немедленно направлены силы Государственной службы по пожарной безопасности МЧС и Бакинского регионального центра.