Bakıda yaddaşını itirmiş qadın axtarılır
Medianews.az xəbər verir ki, itkin düşən şəxs 1965-ci il təvəllüdlü Rasimə Ələddin qızı Kamalovadır.
Bildirilib ki, o, dünən evdən çıxıb və bir daha geri qayıtmayıb. Yaxınlarının sözlərinə görə, qadının boyu 160 sm, gözlərinin rəngi qəhvəyidir. Evdən çıxarkən əynində ağ gödəkcə, ağ köynək, ağ şalvar və ağ idman ayaqqabısı olub.
Qeyd olunub ki, Rasimə Kamalova ağır xəstəlikdən - dördüncü dərəcəli xərçəngdən əziyyət çəkir, həmçinin baş beyin əməliyyatı keçirib və yaddaş problemi var. Onu görən şəxslərdən hüquq-mühafizə orqanlarına və ya (+994 50) 661-82-96 əlaqə nömrəsi ilə yaxınlarına məlumat vermələri xahiş olunur.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətindən bildirilib ki, R.Kamalovanın tapılması istiqamətində polis əməkdaşları tərəfindən tədbirlər görülür.(oxu)

В Баку пропала 61-летняя женщина.
Указано, что она вышла из дома вчера и больше не вернулась. По словам близких, рост женщины 160 см, цвет глаз — карий. При выходе из дома на ней была белая куртка, белая рубашка, белые брюки и белые спортивные туфли.
Отмечается, что Расима Камалова страдает тяжелым заболеванием — раком четвертой стадии, перенесла операцию на головном мозге и имеет проблемы с памятью. Просьба к тем, кто видел её, сообщить правоохранительным органам или по телефону (+994 50) 661-82-96 родственникам.
В пресс-службе Министерства внутренних дел (МВД) сообщили, что сотрудники полиции принимают меры для розыска Р.Камаловой.(oxu)