Bakıda yaddaşını itirmiş qadın axtarılır
Medianews.az xəbər verir ki, itkin düşən şəxs 1965-ci il təvəllüdlü Rasimə Ələddin qızı Kamalovadır.
Bildirilib ki, o, dünən evdən çıxıb və bir daha geri qayıtmayıb. Yaxınlarının sözlərinə görə, qadının boyu 160 sm, gözlərinin rəngi qəhvəyidir. Evdən çıxarkən əynində ağ gödəkcə, ağ köynək, ağ şalvar və ağ idman ayaqqabısı olub.
Qeyd olunub ki, Rasimə Kamalova ağır xəstəlikdən - dördüncü dərəcəli xərçəngdən əziyyət çəkir, həmçinin baş beyin əməliyyatı keçirib və yaddaş problemi var. Onu görən şəxslərdən hüquq-mühafizə orqanlarına və ya (+994 50) 661-82-96 əlaqə nömrəsi ilə yaxınlarına məlumat vermələri xahiş olunur.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətindən bildirilib ki, R.Kamalovanın tapılması istiqamətində polis əməkdaşları tərəfindən tədbirlər görülür.(oxu)

A 61-year-old woman has gone missing in Baku.
It was reported that she left home yesterday and did not return. According to her relatives, the woman is 160 cm tall, and her eye color is brown. When she left the house, she was wearing a white jacket, white shirt, white pants, and white sports shoes.
It was noted that Rasimə Kamalova suffers from a severe illness – fourth-degree cancer, has also undergone brain surgery, and has memory problems. Those who see her are requested to inform law enforcement agencies or her relatives at the phone number (+994 50) 661-82-96.
The Press Service of the Ministry of Internal Affairs (MIA) stated that police officers are taking measures to find R. Kamalova. (read)