Bakıda silahlı insident:
Xəzər rayonunun Türkan qəsəbəsində silahlı insident baş verib. Hadisə nəticəsində bir nəfər həyatını itirib, bir nəfər isə yaralanaraq xəstəxanaya yerləşdirilib.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə Türkan-Zirə bağ massivinin ərazisində qeydə alınıb. Belə ki, Cavanşir adlı şəxs üç nəfərə odlu silahdan atəş açıb. Atəş nəticəsində zərərçəkənlərdən biri hadisə yerində ölüb. Digər bir nəfər isə müxtəlif dərəcəli xəsarətlər alaraq xəstəxanaya çatdırılıb. Yaralının vəziyyəti ilə bağlı hələlik rəsmi açıqlama verilməyib. Digər şəxs isə qaçıb canını qurtarıb. Hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Cavanşir saxlanılıb. O, Xəzər Rayon Polis İdarəsinin 1-ci bölməsinin əməkdaşları tərəfindən tutulub və hazırda istintaqa cəlb edilib. Faktla bağlı Xəzər Rayon Prokurorluğunda cinayət işi başlanılıb. Prokurorluq və polis əməkdaşları hadisənin bütün təfərrüatlarını araşdırır. Hadisənin hansı səbəbdən baş verdiyi, tərəflər arasında əvvəlcədən mübahisənin olub-olmaması istintaqın gedişində müəyyənləşdiriləcək.
Verilən məlumata görə, saxlanılan şəxs – Cavanşir Türkan qəsəbəsinin sakinidir və uzun müddətdir həmin ərazidə yaşayır. O, əsasən qoyunçuluqla məşğul olur və Zirə–Türkan bağları adlanan ərazidə məskunlaşıb.
Hazırda hüquq-mühafizə orqanları hadisənin motivlərini və silahlı insidentin bütün iştirakçılarını müəyyənləşdirmək üçün əməliyyat-istintaq tədbirlərini davam etdirir. /musavat.com

В поселке Туркан Хазарского района произошел вооруженный инцидент. В результате происшествия один человек погиб, еще один получил ранения и был госпитализирован.
Medianews.az сообщает, что инцидент произошел на территории садового массива Туркан-Зире. Так, некий Джаваншир открыл огонь из огнестрельного оружия по трем людям. Один из пострадавших скончался на месте происшествия. Другой человек получил ранения различной степени тяжести и был доставлен в больницу. О состоянии раненого пока официальных заявлений не поступало. Третий человек сумел скрыться и спастись. Подозреваемый в совершении инцидента Джаваншир был задержан. Он был задержан сотрудниками 1-го отделения Хазарского районного управления полиции и в настоящее время привлечен к следствию. По факту возбуждено уголовное дело в прокуратуре Хазарского района. Прокуратура и сотрудники полиции расследуют все подробности происшествия. Причина инцидента и наличие предварительных конфликтов между сторонами будут определены в ходе следствия.
Согласно предоставленной информации, задержанный — Джаваншир — житель поселка Туркан и проживает в этом районе длительное время. Он в основном занимается овцеводством и проживает в районе, известном как сады Зире-Туркан.
В настоящее время правоохранительные органы продолжают оперативно-следственные мероприятия для выяснения мотивов инцидента и всех участников вооруженного происшествия. /musavat.com