Bakıda silahlı insident:
Xəzər rayonunun Türkan qəsəbəsində silahlı insident baş verib. Hadisə nəticəsində bir nəfər həyatını itirib, bir nəfər isə yaralanaraq xəstəxanaya yerləşdirilib.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə Türkan-Zirə bağ massivinin ərazisində qeydə alınıb. Belə ki, Cavanşir adlı şəxs üç nəfərə odlu silahdan atəş açıb. Atəş nəticəsində zərərçəkənlərdən biri hadisə yerində ölüb. Digər bir nəfər isə müxtəlif dərəcəli xəsarətlər alaraq xəstəxanaya çatdırılıb. Yaralının vəziyyəti ilə bağlı hələlik rəsmi açıqlama verilməyib. Digər şəxs isə qaçıb canını qurtarıb. Hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Cavanşir saxlanılıb. O, Xəzər Rayon Polis İdarəsinin 1-ci bölməsinin əməkdaşları tərəfindən tutulub və hazırda istintaqa cəlb edilib. Faktla bağlı Xəzər Rayon Prokurorluğunda cinayət işi başlanılıb. Prokurorluq və polis əməkdaşları hadisənin bütün təfərrüatlarını araşdırır. Hadisənin hansı səbəbdən baş verdiyi, tərəflər arasında əvvəlcədən mübahisənin olub-olmaması istintaqın gedişində müəyyənləşdiriləcək.
Verilən məlumata görə, saxlanılan şəxs – Cavanşir Türkan qəsəbəsinin sakinidir və uzun müddətdir həmin ərazidə yaşayır. O, əsasən qoyunçuluqla məşğul olur və Zirə–Türkan bağları adlanan ərazidə məskunlaşıb.
Hazırda hüquq-mühafizə orqanları hadisənin motivlərini və silahlı insidentin bütün iştirakçılarını müəyyənləşdirmək üçün əməliyyat-istintaq tədbirlərini davam etdirir. /musavat.com

An armed incident occurred in the Türkan settlement of the Khazar district. As a result of the incident, one person died, and another was injured and hospitalized.
Medianews.az reports that the incident was recorded in the area of the Türkan-Zirə garden massif. It is reported that a person named Javanshir opened fire with a firearm on three people. As a result of the shooting, one of the victims died at the scene. Another person was taken to the hospital with varying degrees of injuries. No official statement has been made yet about the condition of the injured. The other person fled to save themselves. Javanshir, who is suspected of committing the incident, was detained. He was caught by the officers of the 1st section of the Khazar District Police Department and is currently involved in the investigation. A criminal case has been initiated by the Khazar District Prosecutor's Office regarding the fact. Prosecutor and police officers are investigating all the details of the incident. The reason why the incident occurred and whether there was a prior dispute between the parties will be determined during the investigation.
According to the information provided, the detained person – Javanshir – is a resident of the Türkan settlement and has lived in the area for a long time. He mainly engages in sheep breeding and is settled in the area called Zirə-Türkan gardens.
Law enforcement agencies are currently continuing operational-investigative measures to determine the motives of the incident and all participants in the armed incident. /musavat.com