Bakıda daha bir yol sahəsi
Vətəndaşların rahat və təhlükəsiz hərəkətinin təmin olunması məqsədilə Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi tərəfindən paytaxtın yol infrastrukturunun yenilənməsi istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, bu çərçivədə Qara Qarayev prospektinin Cəmşid Naxçıvanski və Bəhruz Nuriyev küçələri arasında yerləşən köməkçi hissəsində təmir işləri icra olunub.
Təmir işləri çərçivəsində deformasiyaya uğramış asfalt-beton örtüyünün frezlənməsi aparılaraq, normativ tələblərə uyğun yeni asfalt-beton örtüyü döşənib. Təmir olunan hissənin uzunluğu 500 metr, ümumi sahəsi isə 3 500 kvadratmetr təşkil edir.

In order to ensure the comfortable and safe movement of citizens, the State Agency of Azerbaijan Automobile Roads continues measures to renew the road infrastructure of the capital.
Medianews.az reports that within this framework, repair works were carried out on the auxiliary part of Gara Garayev Avenue located between Jamshid Nakhchivanski and Bahruz Nuriyev streets.
As part of the repair works, the deformed asphalt-concrete pavement was milled and a new asphalt-concrete pavement was laid in accordance with normative requirements. The length of the repaired section is 500 meters, with a total area of 3,500 square meters.