Bakıda daha bir yol sahəsi
Vətəndaşların rahat və təhlükəsiz hərəkətinin təmin olunması məqsədilə Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi tərəfindən paytaxtın yol infrastrukturunun yenilənməsi istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, bu çərçivədə Qara Qarayev prospektinin Cəmşid Naxçıvanski və Bəhruz Nuriyev küçələri arasında yerləşən köməkçi hissəsində təmir işləri icra olunub.
Təmir işləri çərçivəsində deformasiyaya uğramış asfalt-beton örtüyünün frezlənməsi aparılaraq, normativ tələblərə uyğun yeni asfalt-beton örtüyü döşənib. Təmir olunan hissənin uzunluğu 500 metr, ümumi sahəsi isə 3 500 kvadratmetr təşkil edir.

С целью обеспечения комфортного и безопасного передвижения граждан продолжаются мероприятия по обновлению дорожной инфраструктуры столицы, проводимые Государственным агентством автомобильных дорог Азербайджана.
Medianews.az сообщает, что в этом рамках были проведены ремонтные работы на вспомогательной части проспекта Кара Караева между улицами Джамшида Нахичеванского и Бахруза Нуриева.
В рамках ремонтных работ была выполнена фрезеровка деформированного асфальтобетонного покрытия и уложено новое асфальтобетонное покрытие, соответствующее нормативным требованиям. Длина ремонтируемого участка составляет 500 метров, а общая площадь – 3500 квадратных метров.