Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə Bakı-Quba magistral avtomobil yolunun Hacı Zeynalabdin qəsəbəsi ərazisindən keçən hissəsində yol-nəqliyyat qəzasının baş verməsi və vətəndaşın avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalması barədə məlumat daxil olub.
Nazirlikdən Lent.az-a verilən xəbərə görə, məlumatla əlaqədar hadisə yerinə dərhal FHN-in Sumqayıt Regional Mərkəzinin xilasediciləri cəlb edilib.
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən müəyyən olunub ki, “Man” markalı yük avtomobilinin “Howa” markalı yük avtomobili ilə toqquşması nəticəsində yol-qəza hadisəsi baş verib və “Man” markalı yük avtomobilindəki vətəndaş müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq deformasiyaya uğramış nəqliyyat vasitəsində sıxılı vəziyyətdə qalıb.
Xilasedicilər xüsusi xilasetmə vasitələrinin köməyi ilə vətəndaş, 49 yaşlı Abbasov Babək Şükür oğlunu xilas edərək təcili tibbi yardım briqadasına təhvil veriblər.

Trucks collided on the Baku-Quba road: the driver is barely...
The Ministry of Emergency Situations' "112" hotline received information about a traffic accident occurring on the Baku-Quba highway passing through the Hacı Zeynalabdin settlement area, where a citizen was trapped inside a vehicle.
According to the news provided to Lent.az by the Ministry, rescuers from the MES Sumgayit Regional Center were immediately dispatched to the scene in connection with the report.
While assessing the operational situation at the scene, it was determined that a traffic accident occurred as a result of the collision between a "Man" brand truck and a "Howa" brand truck, and the citizen in the "Man" truck sustained various degrees of bodily injuries and was trapped inside the deformed vehicle.
The rescuers, with the help of special rescue equipment, saved the citizen, 49-year-old Abbasov Babek Shukur oglu, and handed him over to the emergency medical team.