Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə Bakı-Quba magistral avtomobil yolunun Hacı Zeynalabdin qəsəbəsi ərazisindən keçən hissəsində yol-nəqliyyat qəzasının baş verməsi və vətəndaşın avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalması barədə məlumat daxil olub.
Nazirlikdən Lent.az-a verilən xəbərə görə, məlumatla əlaqədar hadisə yerinə dərhal FHN-in Sumqayıt Regional Mərkəzinin xilasediciləri cəlb edilib.
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən müəyyən olunub ki, “Man” markalı yük avtomobilinin “Howa” markalı yük avtomobili ilə toqquşması nəticəsində yol-qəza hadisəsi baş verib və “Man” markalı yük avtomobilindəki vətəndaş müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq deformasiyaya uğramış nəqliyyat vasitəsində sıxılı vəziyyətdə qalıb.
Xilasedicilər xüsusi xilasetmə vasitələrinin köməyi ilə vətəndaş, 49 yaşlı Abbasov Babək Şükür oğlunu xilas edərək təcili tibbi yardım briqadasına təhvil veriblər.

В чрезвычайную службу Министерства по чрезвычайным ситуациям по горячей линии «112» поступила информация о дорожно-транспортном происшествии на участке автомагистрали Баку-Куба в районе поселка Гаджи Зейналабдин, где гражданин оказался зажат в автомобиле.
По сообщению Министерства, переданному Lent.az, к месту происшествия незамедлительно были направлены спасатели Регионального центра МЧС в Сумгайыте.
При оценке оперативной обстановки на месте установлено, что в результате столкновения грузового автомобиля марки «Ман» с грузовиком марки «Хова» произошла дорожно-транспортная авария, и гражданин, находившийся в грузовом автомобиле «Ман», получил травмы различной степени тяжести и оказался зажат в деформированном транспортном средстве.
Спасатели с помощью специального спасательного оборудования эвакуировали и передали бригаде скорой медицинской помощи 49-летнего Аббасова Бабека Шукюр оглы.