AzTV-də bəzi şöbələr
"Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” QSC-də bəzi şöbələrin birləşdirilməsi ilə bağlı struktur dəyişiklikləri həyata keçirilir.
Medianews.az məlumat verir ki, əsas məqsəd daha kompakt və effektiv idarəetmə sisteminin formalaşdırılmasıdır.
Məsələ ilə bağlı qurumdan bildirilib ki, həm administrativ, həm də yaradıcılıq istiqamətlərində format dəyişikliyi aparılır.
Qeyd olunub ki, aparılan islahatlar çərçivəsində bəzi şöbələr digər şöbələrlə birləşdirilir və daha güclü kadr potensialının formalaşdırılmasına üstünlük verilir.
Bildirilib ki, müasir dövrün tələbləri 10-20 il əvvəlkindən ciddi şəkildə fərqlənir.
Qurumdan əlavə olunub ki, ictimaiyyətin maarifləndirilməsi, məlumatlandırılması, mədəni təfəkkürün inkişafı və idmanın faydalarının təbliği kimi əsas istiqamətlər daha da inkişaf etdiriləcək.
“Bu dəyişikliklər nəticəsində izləyicilərə daha maraqlı və keyfiyyətli kontent təqdim olunacaq”, – deyə məlumatda vurğulanıb./Trend

В АО «Азербайджанское телевидение и радиовещание» проводятся структурные изменения, связанные с объединением некоторых отделов.
Medianews.az сообщает, что основной целью является формирование более компактной и эффективной системы управления.
В связи с этим из организации сообщили, что проводится изменение формата как в административном, так и в творческом направлениях.
Отмечено, что в рамках проводимых реформ некоторые отделы объединяются с другими отделами, и приоритет отдается формированию более сильного кадрового потенциала.
Сообщается, что требования современного времени существенно отличаются от тех, что были 10-20 лет назад.
В организации добавили, что основные направления работы — просвещение общества, информирование, развитие культурного мышления и пропаганда пользы спорта — будут значительно развиты.
«В результате этих изменений зрителям будет предоставлен более интересный и качественный контент», — подчеркивается в сообщении./Trend