Azərbaycanın İrandakı səfirliyi fəaliyyətini bərpa edib
Bildirilib ki, səfirlik ilkin mərhələdə səfir daxil olmaqla, məhdud sayda diplomatik və inzibati heyət ilə fəaliyyət göstərəcək.
Təhlükəsizlik və təşkilati məsələlər nəzərə alınaraq, səfirliyin fəaliyyətinin mərhələli şəkildə tənzimlənməsi planlaşdırılır.
Azərbaycan səfirliyinin İranda hərbi əməliyyatların dayandırılması və iki həftəlik atəşkəsin elan olunmasından qısa müddət sonra fəaliyyətini bərpa etməsi Azərbaycanın qonşu və dost İran ilə münasibətlərə verdiyi xüsusi önəmin bariz nümunəsidir.
Ölkəmiz regionda davamlı sülh və sabitliyin təmin olunması istiqamətində irəli sürülən təşəbbüsləri dəstəklədiyini bir daha bəyan edir.

On April 12, the Embassy of Azerbaijan in the Islamic Republic of Iran resumed its activities.
It was stated that the embassy will initially operate with a limited number of diplomatic and administrative staff, including the ambassador.
Considering security and organizational matters, it is planned to regulate the embassy's activities in a phased manner.
The resumption of activities by the Azerbaijani embassy in Iran shortly after the announcement of a ceasefire and a two-week truce in the military operations in Iran is a clear example of the special importance Azerbaijan attaches to its relations with neighboring and friendly Iran.
Our country once again declares its support for initiatives aimed at ensuring lasting peace and stability in the region.