Azərbaycandan İrana növbəti humanitar yardım yola salınır -
Prezident İlham Əliyev və İran İslam Respublikasının Prezidenti Məsud Pezeşkian arasında 2026-cı il 8 mart tarixində baş tutmuş telefon danışığına əsasən, qonşu və dost İran xalqının hazırkı ehtiyaclarının təmin edilməsi məqsədilə 2026-cı il 18 mart tarixində İrana növbəti humanitar yardım yola salınır.
Medianews.az xəbər verir ki, İran İslam Respublikasına göndərilən humanitar yardıma ümumi həcmi 82 ton olan müxtəlif adda ərzaq məhsulları, dərman vasitələri və tibbi ləvazimatlar daxildir. Bundan 76 ton ərzaq və qida məhsulları, 4 ton həcmində dərman vasitələri və 2 ton həcmində isə tibbi ləvazimatlar daxildir.
Humanitar yardımın 5 yük avtomobili (TIR) vasitəsilə göndərilir.
Humanitar yardımın Novruz bayramı ərəfəsində göndərilməsi nəzərə alınaraq, yük avtomobillərinə müvafiq Novruz sovqatı və bayram məhsulları da əlavə olunub./Apa

The next humanitarian aid from Azerbaijan to Iran is being dispatched -
Based on the phone conversation between President Ilham Aliyev and the President of the Islamic Republic of Iran Masoud Pezeshkian on March 8, 2026, the next humanitarian aid to Iran will be sent on March 18, 2026, to meet the current needs of the neighboring and friendly Iranian people.
Medianews.az reports that the humanitarian aid sent to the Islamic Republic of Iran includes various food products, medicines, and medical supplies with a total volume of 82 tons. Of this, 76 tons are food and food products, 4 tons are medicines, and 2 tons are medical supplies.
The humanitarian aid is sent by 5 cargo vehicles (trucks).
Considering that the humanitarian aid is being sent on the eve of the Novruz holiday, appropriate Novruz gifts and holiday products have also been added to the trucks./Apa